Yeni Warner Bros Logosu İle Tanışın

Merhaba, Yeni Warner Bros Logosu tasarım dünyasında ilginç bir sızıntıyla ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde 43 milyar dolarlık bir satın alma ile gündeme gelen şirket için kurumsal kimlik çalışmaları yeniden ele alınmış. 

Warner Bros Discovery Nedir?

8 Nisan tarihinde WarnerMedia’nın tüm haklarını elinde bulunduran AT&T tüm hakları Discovery’e resmi olarak devretti. Bu satın alımla birlikte marka üzerinde bir yenilenme çalışması başladı. Warner Bros Discovery bu yenilenmenin bir ürünü olarak karşımıza çıktı. Elbette yalnızca isimin sonuna “discovery” kelimesi eklenmedi. 

Warner Bros. da başka şeyler de değişiyor. Örneğin artık daha simetrik bir logoya sahip.

Yeni Logo Alay Konusu Oldu

Yeni logo ile ilgili sızıntılardan sonra tasarım ile ilgili sosyal medya hesaplarında ve bazı forum sitelerinde alay konusu olan şirketten bir açıklama gelmedi. Ancak bazı tasarımcılar yapılan değişiklikleri yerinde bulsa da diğer tasarımcılar için gereksiz ve anlamsız değişiklikler gibi görünüyor.

Artık logo daha simetrik.

İkonik altın rengi ve mavi renkten vazgeçilmedi ancak mavi üzerinde beyaz olarak kullanımı daha çok tercih edecekler.

Yine logoda bir kalkan şekli görüyoruz ancak artık daha minimal bir logo. Yazılardan ve harflerden de arındırılmış.

Eğlence Vurgusuna Devam 

Warner Bros. Discovery olarak şirket, eğlence köklerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Logo da vurgulanmak isteyen şey Warner Bros’un farklı olduğu. Hikaye anlatıcılığı alanında geçmişten beri yarattıkları masalsı dünyayı korumak istemişler.

Hiçbir şey değişmemiş gibi görünebilir ama bir şeylerin değiştiği kesin. Bu kalkan ve tasarımın temeli 1948 yılında ortaya çıkmış bir kara film klasiği olan Key Largo filminin açılış sekansında görülüyor.

Bu açıdan bakıldığında logo yalnızca geçmiş kökenlerinden güç alıyormuş gibi görünebilir. Tasarımcılar yalnızca geçmişten referansla çalışmadığını göstermek için üzerinde uzun uzun düşünmüşler. 

Bütünlük sağlamak için logonun sınırlarıyla yani kalkan şekliyle harflerin kalınlığını eşitlemişler. 

Harflerin formu da değişti. Ana simetriyi sağlayabilmek için harflerin genişliğini eşitlemek istediler. ancak W harfi yapı gereği B harfine göre daha geniştir. Bu durumu yeniden ele aldılar ve B harfi üzerinde bir takım değişiklikler ile dengeyi buldular.

Sonuç Olarak

Daha simetrik ve iç boşlukları daha fazla kullanarak daha rahatlatılmış bir tasarıma dönüşmüş. Ayrıca genel olarak bakıldığında bir elmas gibi görünmesini istemişler. İç boşluklar yeniden hesaplanmış ve tasarlanmış. Daha modern ve sadeleşmiş görünüyor.

Yeni Warner Bros Logosu hakkında sizler neler düşünüyorsunuz. Bu değişiklikler sizce yerinde ve mantıklı mı yoksa gereksiz bir hamle mi? Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek tasarım dünyası ile ilgili güncel haberlerden ve bilgi kaynaklarından haberdar olabilirsiniz. Bir de bizi mutlu etmiş olursunuz 🙂 Okuduğunuz için teşekkürler. Bir başka makalede görüşmek üzere. 

Yorum yapın