Ara
Close this search box.


Tasarım Fikir Grafik tasarım sanatına ilgi duyan, profesyonel ve amatör tasarımcılar için çeşitli kategorilerde içerikler üreten bir internet sitesidir. Tasarım Fikir’de yer alan tüm dersler, indirilebilir kaynaklar, sesli yayınlar ve makaleler ücretsizdir. İnternet sitemiz üzerinde ücretli bir servis yoktur.


Hazırladığımız makaleler ile her yıl aramıza yeni katılan tasarıma merak sarmış arkadaşlarımız için eğitici bir dijital kütüphane olarak hizmet vermek istiyoruz. Tasarıma dair çeşitli kategorilerde özgün ve doğruluğu ispatlanmış makaleler hazırlıyoruz.

Bu alana ait bir Bilgi Bankası yaratarak uzun süreli, modern, dijital bir bilgi platformu olmanın yanı sıra Tasarım Fikir’e grafikerler için çevrimiçi bir toplanma alanı diyebiliriz.

Tasarım Fikir Neler Yapıyor?


Yazılı İçerikler: Photoshop, Procreate ve diğer popüler uygulamalar hakkında ipuçları ve eğitim makaleleri hazırlıyor ve yayımlıyoruz. Grafik tasarımı hakkında genel bilgilendirmeler, sosyolojik ve insan psikolojisi üzerinde tasarım etkileri gibi kültürel içerikler hazırlıyoruz. Tasarımların hazırlanma süreci serisi ile bir tasarımın arkasındaki yaratım sürecini inceliyoruz.

Podcast Yayınları: Sitemizde yayımladığımız bazı içerikleri sesli olarak destekliyoruz. Günümüzde podcast yayınlarının değeri giderek artıyor. Uzun makaleler okumak için elverişli olmayan konumdaki ziyaretçilerimiz için sesli yayınlarımız mevcut. Podcast yayınlarımızı aşağıdaki platformlarda bulabilirsiniz.

Tüm popüler podcast servislerinden erişebilirsiniz.

Video İçerikleri: Sitemizde yayımlanan bazı içerikleri video formatında detaylı şekilde çekiyor, kurguluyor ve yayınlıyoruz. Bu şekilde metin okumak istemeyen ziyaretçilerimiz için daha kolay ve anlaşılır bir içerik türü olan videolar üretiyoruz.

İndirilebilir İçerikler: Grafik tasarım uygulamaları ve projeleriniz için kullanabileceğiniz araçlar, eklentiler, tasarım şablonları gibi dosyaları ücretsiz şekilde sunuyoruz. Bu dosyaları Tasarım Fikir ekibi olarak kendi atölyemizde üretiyoruz ve çoğu zaman üretim aşamasının video içeriğini de paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler ücretsizdir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Hedeflerimiz

Tasarım çok eski bir sanat dalı. İlk insanların mağaralara çizdiği ilkel şekillerden, sanayi devrimine ve teknoloji çağına kadar sürekli kendisini geliştirdi. Bizlerde tüm bu gelişim sürecinin bir yerinde fayda ve katma değer yaratmak için çabalıyoruz.

Gelecekte insanların bu alanla ilgili faydalanabileceği akla ilk gelen kaynaklardan birini yaratma serüvenimize başladık. Bu sanatı sevdirecek, doğru, etkili çözümler ve kaynaklar bırarak büyümeyi hedefliyoruz.

Tasarım Fikir her zaman her içeriği ücretsiz şekilde paylaşacak ve üretecektir.

Tasarım Fikir’de İndirmeye Uygun İçerikler

İnternet sitemizden indirebileceğiniz içeriklere dair ön bilgilendirme yapmak isteriz. İndirilebilir dosyaların hepsi ekibimiz tarafından oluşturulur, düzenlenir ve indirmeye sunulur. Dosyaların her biri çeşitli anti virüs yazılımları ile taranır ve güvenli sunuculara yüklenir.

İndirdiğiniz dosyaların her türlü kullanım hakkına sahip olursunuz. Basılı ve dijital projelerinizde, internet ortamında ya da herhangi bir platformda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Üzerinde özelleştirmeler ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu dosyaları kullanarak oluşturduğunuz içeriklerde Tasarım Fikir’den söz ederseniz mutlu oluruz.

Tasarım Fikir’de Yayımlanan Metin, Makale, Sesli ve Görsel İçerikler

İnternet sitemizde potansiyel ziyaretçilerimizin aylık olarak ne tür başlıklar aradığını dikkate alıyoruz. Bu arama hacimlerine göre en faydalı olacak içerikleri tespit ediyor, yazım sürecine başlıyoruz. Bazı durumlarda yurtdışında yayın yapan blog, dergi, kitap, röportaj, belgesel gibi kaynaklardan faydalanarak çeviri içerikler paylaşıyoruz. Tüm makale yazım süreçleri ve çeviri süreçleri kendi ekibimiz tarafından yönetilmektedir.

Makale, sesli içerikler ve video içerikler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmakta. Bu nedenle bu tür içeriklerimizin kopyalanmasının önüne geçmek için telif haklarını gizli tutuyoruz.

Sitemizde yayımlanan bir içerik hakkında tekzip, yayından kaldırma, düzenleme, öneri ve şikayet talebiniz olursa aşağıdaki iletişim yöntemlerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Aşağıdaki e-posta adresini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm ekibimiz gönüllülük esasına dayalı şekilde projelerimize destek sağladığı için bazı özel gün ve durumlarda mesajlarınıza biraz daha yavaş cevap verebiliriz. Lütfen sabırlı olun, mutlaka geri dönüş yapacağız.

E:Posta:

[email protected]


Ayrıca internet sitemizdeki tüm makalelerin alt kısmına bulunan yorumlar alanı, bize ulaşacağınız açık bir alandır. Başka ziyaretçilere fayda sağlayacağına inandığınız sorularınızı yorumlar alanından sorabilirsiniz. Her gün düzenli şekilde tüm yorumları inceleyip yanıtlıyoruz.

Logolarımız

Siyah Logo (PNG)

Yatay Kullanım Siyah Tasarım Fikir Logosu

Beyaz Logo (JPG)

Yatay Kullanım Negatif Tasarım Fikir Logosu

1×1 İkon, Sembol, Kare Kullanım

Kare Kullanım Siyah ve Negatif Tasarım Fikir Logosu

1×1 Favicon Kullanımı

Favicon

Gizlilik Politikalarımız

İnternet sitemizin düzgün çalışması için bazı verilere ve çerezlere erişmesi gerekiyor. Yorum yaptığınız zaman girmiş olduğunuz bilgiler sunucularımız tarafında saklanmıyor. İnternet tarayıcılarınız tarafından tutulan bu verileri Tasarım Fikir ekibi dahil kimse göremiyor.

Yaptığınız yorumlardan ve yasal sorumluluklarından yorumu yapan kullanıcı mesuldür. Tasarım Fikir herkese açık bir “yer barındırıcı” görevi görür.