Yenilikler

Merhabalar, Tasarım Fikir’e olan ilginiz için teşekkürler. Bu sayfa yalnızca arka tarafta neler olduğu merak eden ziyaretçilerimiz için hazırlanmıştır.

Güncellemeler

Tasarım Fikir sürekli kendisini geliştiren ve yenileyen bir platform. Tüm işlevsel ve görsel iyileştirmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz. Tasarım Fikir hakkında merak ettiğiniz şeyler varsa Tasarım Fikir Nedir, Ne Değildir? adlı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tasarım Fikir [3 Ağustos 2021] V1.0 (ALFA)

Versiyon: 1.0

Tasarım Fikir platformu bilgiye ve içeriğe odaklanır. Bu nedenle standart ve çok sayıda içeriğin aynı alanda göründüğü blog tasarımlarından farklı bir arayüz ile yayına başladı. Makale görselleri, içerik özeti ve başlıklar sayfanın ortasında blok halinde bulunur. Her içeriği birbirinden ayıran 1px’lik bir çizgi ile ana tasarımın hatları belirlenmiştir.

Kategoriler, yorum sayıları ve makalelerin yayımlanma tarihleri başlıkların hemen altında bulunur. Böylece ilgi duyduğunuz kategoriye daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Tasarım Fikir Eski Ana Sayfa Görüntüsü

Ana sayfaya dönmek için sağ üst köşede bulunan menü bağlantılarını ve sol üst köşede bulunan logoyu kullanabilirsiniz.

Tekil içerik sayfalarında aynı sade tasarım kullanıldı. Metinler, birinci seviye başlıklar ve ikinci seviye başlıklar dışında yalnızca hızlı bağlantı menüsü eklendi.

Alfa sürümünde Tasarım Fikir’de herhangi bir reklam ya da ücretli içerik yayımlanmadı.

Tasarım Fikir Grafik Güncellemesi [8 Ekim 2021] V1.2 (BETA)

Versiyon: 1.2


İlk önemli tasarım güncellememiz yayınlandı. Tasarım Fikir artık daha okunaklı, şık ve zarif. Ana sayfa bulunan içerik akışı yenilendi. Temellerine bağlı kaldığımız Alfa tasarımını geliştirdik.

Tüm yazı karakterleri değişti. Daha okunaklı, tırnaksız bir font ve fontun varyasyonları eklendi. Artık makale başlıkları daha büyük. İçeriğe odaklanmak daha kolay.


İçeriklerin kapak görselleri iyileştirildi. Ana sayfadaki makaleler arasında yer alan çizgi kaldırıldı. Bu çizgi yalnızca sayfa geçişlerinde kullanıldı. Sonsuz kaydırma eklendi. Sosyal medya kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurularak artık sayayı aşağıya doğru kaydırdıkça yeni makale başlıklarını görebilirsiniz.

Tasarım Fikir V1.2 Güncellemesi Ana Sayfa Görüntüsü

Alfa sürümünde sağ üst tarafta yer alan ana menü sol tarafa, logonun yanına taşındı. Arama barı sağ üst köşeye yerleştirildi.

Açılır menülerdeki sorun düzeltildi.

Mobil versiyondaki menü sorunu düzeltildi.

Tekil makale sayfalarına genel bilgilendirme barı eklendi. Sağ tarafta yer alan bu alandan Tasarım Fikir’in sosyal medya hesaplarına kolayca ulaşabilir. En popüler makaleleri hızlı şekilde okuyabilirsiniz.

Temel Görünüm Farkları

Tasarım Fikir Majör Güncelleme [20 Nisan 2022] V1.3 (GAMA)

Versiyon: 1.3

Bu ölçüdeki ilk büyük güncellememizi tamamladık. Barındırma ve CDN servislerimizi iyileştirdik. Sayfa açılış ve yüklenme sürelerini iyileştirdik. Performans artışı için gerekli hata düzeltmeleri V1.3 ile tamamlandı.

Gama güncellemesi ile arayüz tasarımımız değişti. Tasarım Fikir’de yüzlerce dikkat çekici makale ve içerik bulunuyor. Önceki sürümlerde bu makaleleri listelerken tek sıralı bir tasarım sistemi kullanıyorduk. Bu da çeşitli kategorilerdeki ve daha önce yayınlanmış içerikleri gözden kaçırmak anlamına geliyor. İçerik sayımız ve ziyaretçi sayımız giderek artıyor. Bu nedenle içeriklerimize kolayca erişebilmek, bir sayfada birden fazla kategoride içerik görebilmek için yeni bir arayüz tasarladık. Klasik, alışık olduğumuz blog görünümünü kaybetmeden daha kullanışlı bir listeleme sistemine geçildi.

Tasarım Fikir V1.3 Güncellemesi Ana Sayfa Görüntüsü


Önceki sürüm ile temel görünüm farkları için yukarıdaki görseli inceleyebilirsiniz.