Ara
Close this search box.

Haruko Hayakawa’nın Mizah ve Başkaldırı Dolu Sanat Eserleri

Haruko Hayakawa Brooklyn’den bir CGI sanatçısı ve yaratıcı direktör. Tüketici kültürü, markalar ve nostaljiyi ele alan etkileyici ve biraz da garip görseller yaratmada uzman. Haruko Hayakawa, sanata ve yaratıcılığa olan ilgisini çocukluğundan beri taşımıştır. Kariyerine Superunion’da ortak yaratıcı direktör olarak başlamadan önce The New York Times, Bon Appetit ve Casa Noble gibi müşterilerle çalışmıştır.

DeviantArt ve Shadowness gibi dijital sanat platformlarının popüler hale geldiği yıllarda Bryce adlı bir 3D peyzaj programı için bir eğitim içeriğiyle karşılaşıyor. O andan itibarende işler ciddileşiyor.

“O andan itibaren bağımlı oldum ve sonunda Cinema 4D R8’i öğrenmeye başladım,” diyor. “Okul dışındaki her dakikamı robot ve Gundam modelleri yapmayı öğrenmek için harcardım. Final Fantasy’den çok etkilendim ve onların güzel karakterlerini ve dünyalarını nasıl yaratacağımı öğrenmek istedim.”

Haruko Hayakawa

Haruko, Görsel Sanatlar Okulu’nda 3D, hareket ve VFX üzerine eğitim alacak, ancak endüstrinin ona uygun olmadığını hissetmesi üzerine daha sonra okulu bırakacaktır. Bunun yerine, markalama ve ambalaj üzerine odaklanarak tasarım alanında BFA derecesini tamamlamıştır. Fotoğraf endüstrisinde gıda stilisti olarak ajans çalışmaları ve freelance işleri arasında gidip gelmenin ardından, nihayetinde tasarım ve markalamaya geri dönmüştür.

2019’un sonunda bağımsız çalışmaya başlamak için ortak yaratıcı direktörlük görevimden ayrıldım. “Ambalaj müşterilerim, tedarik zinciri sorunlarıyla boğuşuyorlardı ve ürünleri, malzeme örnekleri veya hızlı prototipleme yapamıyorlardı. Bu nedenle, fabrikalar kapalıyken ürünlerini görselleştirmelerine yardımcı olmak amacıyla 3D köklerime geri döndüm” diyor.

Haruko’nun önceki kariyerlerinin yanı sıra, Japon sanatı ve tasarımı da onu derinlemesine etkilemiştir. “Bu, evimde büyürken karşılaştığım şeyleri hatırlatıyor: Ukiyo-e sanatı, vintage Japon albüm sanatı ve dergiler, Studio Ghibli filmleri ve Japon televizyon programları,” diyor. Ayrıca, natürmort fotoğrafçılığı ve süreal sanattan da etkilenmiştir.

Bu günlerde, Haruko, editoryal yayınlar, markalar ve reklam kampanyaları için görsel ve animasyonlar oluşturuyor. Çalışmalarını genellikle illüstrasyon ve fotoğraf arasında bir yerde tutmaya çalışıyor; bu, onun CG’nin garip ve süreçsiz yönlerine duyduğu ilgiyle örtüşmektedir, çünkü gerçek hayatta var olmayan şeyleri yaratmayı seviyor.

Bu çocukluk bağlantısı, Haruko’nun çalışmalarında bir nostalji hissi olarak ortaya çıkıyor. Bu, her zaman sanatıyla duygusal bir bağ kurmaya çalıştığından kaynaklanıyor; bu da doğal olarak geçmiş deneyimlerini, çocukluk ilhamlarını ve Asyalı Amerikalı kimliğini içine çekiyor.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri makalesine hoş geldiniz. Sanat galerileri, insanlık tarihindeki yaratıcılığı, duyguları ve düşünceleri ifade etmenin, anlamanın ve kutlamanın merkezi olarak kabul edilir.

Dikey Video Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dikey video özellikle son dönemlerde akıllı telefonların yaygınlaşması ve sosyal medyanın da popüler hale gelmesi ile birlikte sık tercih edilen video çeşidi oldu. Sosyal medyada

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye