Yazı Tipi Önerisi Modern Ve İlginç

Merhabalar, çok alışkın olmadığınız türde bir içerikle sizleri selamlıyoruz. Yazı Tipi Önerisi Modern Ve İlginç makalesine hoş geldiniz. Yazı tipine geçmeden önce sizlere bu yazı tipinin yaratıcısını anlatmak istiyoruz.

Adam Goldberg Kimdir?

Genellikle modernist ve minimalist çalışmalarla anılan Adam Goldberg Los Angeles kurulan TRÜF stüdyosunun kurucu ortaklarından biridir. Daha önce FAÜNA adlı bir serisi ile kendisinden epey söz ettirmişti. Bu illüstrasyon serisinde renklerin kontrast ve dengesi ustaca ayarlanmıştı. Siyah ve kırmızı ile gerçekten harika illüstrasyonlar ortaya çıkarmıştı.Bu yazı tipinde de yine aynı renkleri görüyoruz. Bu renkler için Adam’ın bir imzası gibi diyebiliriz. 

FAÜNA İllüstrasyon Serisi

Yazı tipine geçmeden kısaca yukarıda söz ettiğimiz seriden de bir iki örnekle sizi tanıştırmak isterim. Hayvanlar alemine farklı bir bakış açısı ve üslup ile bakalım. Siyah, kırmızı biraz dağınık ve düzen içerisinde minimalist bir dokunuş.

Dağınık Bir Yazı Tipi (Messy Mod)

Serif, Sans-Serif, Kaligrafi gibi tüm font türlerini bir arada sunak bir yazı tipi. Aslında dağınık kelimesi de buradan geliyor. Şu “J” harfine bakar mısınız? hem ince hatları, tırnaklı yazı tipine uygun formu hem de dengeli geçişler ile tırnaksız düz bir fontu anımsatması başlıkta ki gibi ilginç bir yazı tipi olduğunu düşündürüyor.

Pin

Hangi Tür Çalışmalarda Kullanılabilir?

Elbette bu ve benzeri yazı tipleri her proje için çok uygun olmayabilir. Okunaklılık açısından biraz izleyiciyi zorlayan bir yanı var. Ancak tamamen özel bir proje üretiyorsanız size fikir ve ilham verebilecek bir font.

Adam Goldberg’in daha önce kendi sitesinde yayınladığı ve satışa sunduğu farklı yazı tipleri de mevcut. Ancak aralarında en dikkat çekeni bu gibi görünüyor. Bu tür bir fontu reklam afişlerinde ve özellikle kısa metinlerde kullanabilirsiniz. Bu tarz fontlar yalnızca bir kelimeyi yazmak için daha uygun olabilir. 

Pin

Uzun açıklama metinleri için karmaşaya yol açar ve temel özelliklerini kaybeder. Yalnızca dikkat çekici bir kelimeyi bu şekilde yazarak asıl reklam metnini tırnaksız okunaklı bir font ile desteklerseniz etkili bir kampanyaya imza atabilirsiniz. 

Sonuç

Bu tür yaratıcı çalışmaları Tasarım Fikir okuyucuları için bir ilham kaynağıdır. Mevcut yazı tiplerini revize ederek kendi tarzınızı yaratırken yeni deneyler yapabilirsiniz. Daha önce size her projede kullanabileceğiniz kaliteli font önerileri sunmuştuk. Onlardan birini şöyle bırakıyorum. Her İhtiyaca Uygun 13 Font bu makaleden hemen indirip kullanabileceğiniz fontları görebilirsiniz.

Yazı Tipi Önerisi Modern Ve İlginç başlıklı makaleyi okuduğunuz için teşekkürler. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bizlere destek olabilirsiniz. Başka bir makalede görüşmek üzere. 

Yorum yapın

1