Anasayfa » Bilgi Bankası

Bilgi Bankası

Grafik tasarım eğitimleri ve görsel sanatların temel ilkelerini ücretsiz şekilde öğrenin. Tasarım Fikir için en önemli unsurlardan biri bilginin kolayca erişilebilir olmasıdır. Tasarım sanatına ilgi duyan amatör ve profesyonel tüm tasarımcılar için çeşitli konularda bilgi ve kaynak sağlamak amacıyla “Bilgi Bankası” kategorisini oluşturduk.

Tasarım tekniklerinden, ücretsiz eğitim makalelerine, nasıl yapılır içeriklerinden en sık yapılan hatalara kadar bir tasarımcının bilmesi gereken pek çok şeyi bu kategoride sizlere sunuyoruz.

Güncel tasarım eğitimleri için yalnızca düzenli olarak sitemizi takip etmeniz yeterlidir. Herhangi bir abonelik ücreti ya da ücretli bir hizmet sunmuyoruz.

Photoshop eğitimleri, teorik eğitimler, grafik tasarımın temelleri, Adobe Illustrator dersleri, figma, corel draw gibi araçların tanıtımları bu kategoride yer alacaktır.

Sosyal Medya Görselleri Nasıl Olmalı?

Sosyal medya görselleri gönderilerin öne çıkması açısından büyük önem taşıyor. Hatta Instagram gibi platformlar sadece görseller üzerinden çalışma sistemine sahip olduğundan görsel tasarımına da dikkat etmek gerekiyor. Sadece bireyler için değil kurumsal hesaplar için de çok önemli olan görsel kullanımında doğru işlem yapabilmek için belirli… Daha fazlasını oku »Sosyal Medya Görselleri Nasıl Olmalı?

Vektörel Çizim İçin Önemli Noktalar

Vektörel çizim son dönemlerin popüler çizim yöntemlerinden birisi kabul ediliyor. Grafik tasarımı içeren bu alanda vektörel çizimler de bunu sağlayacak programlar aracılığıyla yapılıyor. Özellikle bu programların kolay kullanım olanağı sunması avantaj içeriyor. Pek çok alanda kullanım alanına sahip olan vektörel çizimler web sitesi görsellerinden oyun… Daha fazlasını oku »Vektörel Çizim İçin Önemli Noktalar

Freelance Çalışmak İyi mi Kötü mü?

Freelance çalışmak son dönemlerin en popüler çalışma yöntemlerinden birisi haline gelmiş durumda. Daha önceden yarı zamanlı, tam zamanlı veya staj gibi bölümlere ayrılan çalışma sistemi günümüzde dijital olanaklar sayesinde freelance yani serbest zamanlı hale geldi. Bu şekilde çalışanlara da freelancer deniliyor. Freelance Çalışma Nedir? Serbest… Daha fazlasını oku »Freelance Çalışmak İyi mi Kötü mü?

Doğru Tasarımcı Nasıl Bulunur?

Doğru tasarımcı olmak kadar doğru tasarımcı bulmak da tasarım dünyasının önemli detaylarından birisi olarak öne çıkıyor. Tasarımlar her siparişte farklılık taşıması gerektiği için ihtiyaca ve projeye uygun olarak tasarımcı ile çalışabilmek de önem taşıyor. Doğru Tasarımcı Kriterinde Önemli Nokta: Yetkinlik Elbette doğru tasarımcı bulmak için… Daha fazlasını oku »Doğru Tasarımcı Nasıl Bulunur?

Özgün Tasarımınız Nasıl “Özgün” Olur?

Özgün tasarım demek adeta tasarımcılar için işin doğasını yansıtıyor. Ancak her özgün olarak nitelendirilen tasarımın özgün olmadığını bilmeniz gerekiyor. Tasarım dünyasında tartışmalı bir konu olan özgünlük için belirli noktaları göz önünde tutmalısınız. Özgün Tasarım Ne Demek? Özgün tasarım aslında tasarımın tamamen sıfırdan oluşturulması anlamına gelmiyor.… Daha fazlasını oku »Özgün Tasarımınız Nasıl “Özgün” Olur?

UX Tasarım Sürecini Yeniden Düşünmek

UX tasarım süreci özellikle dijital pazarlama konusunda önem taşıyor. Web sitesinin kullanıcı odaklı olması önemli olduğundan günümüzde dikkat edilen konuların başında UX tasarım geliyor. Kullanıcı deneyiminden temel hedef ise kullanıcıların web sitesini kolay ve verimli şekilde kullanabilmesi olarak öne çıkıyor. Hem masaüstü hem de mobilde… Daha fazlasını oku »UX Tasarım Sürecini Yeniden Düşünmek

Doğru Ambalaj Tasarımı Nasıl Olmalı?

Markalar için doğru ambalaj tasarımı oldukça önemli bir yere sahip bulunuyor. Özellikle kurumsal kimlik oluşturmak açısından da satışa çıkan ürünlerin ambalajının dikkat çekici ve ürün hakkında farkındalık yaratacak yapıda olması gerekiyor. Bunu sağlamak için ise tasarım aşamasında belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Ambalaj Tasarımı Nedir?… Daha fazlasını oku »Doğru Ambalaj Tasarımı Nasıl Olmalı?

Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

Profil fotoğrafı günümüzde özellikle sosyal medya kanalları yaygın hale geldiği için büyük önem taşıyor. Ancak çoğu kişi ya doğru profil fotoğraf karesini oluşturamıyor ya da yanlış düzenlemeler ile birlikte istediği etkiyi yaratamıyor. Bu yüzden profil fotoğrafını oluşturmak için belirli noktalara ve platformun izin verdiği ölçülere… Daha fazlasını oku »Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

Video Animasyon Reklamlar Neden Popüler?

Video animasyon reklamlar günümüzde yaygın olarak kullanılan reklam türleri olarak öne çıkıyor. Küçük ya da büyük işletmeler artık günümüzde sosyal bir kimlik taşıyor. Sosyal medya üzerinden verdikleri reklamlarda da animasyon reklamları tercih ediyor. Bu reklamların tercih edilme amacı ise gerçek reklam çekimlerine kıyasla çok daha… Daha fazlasını oku »Video Animasyon Reklamlar Neden Popüler?

E-Ticaret Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

E-ticaret sitesi tasarımı satışlar üzerinde etkili olan en önemli konular arasında bulunur. Yapılan araştırmalara bakıldığında bir e-ticaret sitesini ziyaret eden müşterilerin 10’da 4’ü sadece tasarım ile platform hakkındaki kararını vermektedir. Bu yüzden özellikle görsel detaylarına e-ticaret sitelerinde çok dikkat etmek gerekiyor. E-Ticaret Sitesi Tasarımında Önemli… Daha fazlasını oku »E-Ticaret Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?