Ara
Close this search box.

Yılın Rengi Açıklandı – Pantone 2024 Yılın Rengi

Pantone 2024 Yılın Rengi açıklandı. Her yıl bu zamanlarda Pantone tarafından yayınlanan yılın rengi belli oldu.

Pantone, her yıl bir renk seçip “Yılın Rengi” ilan eder. Bu renk, genellikle kültürel ve dünya genelindeki tasarım trendlerini yansıtmak, ilham vermek ve öne çıkarmak amacıyla seçilir. Pantone renk uzmanları ve tasarımcıları, moda, güzellik, iç tasarım, endüstriyel tasarım ve diğer alanlardaki etkileri göz önünde bulundurarak bu renk seçimini yaparlar.

Pantone Yılın Rengi, moda, tasarım, medya ve sanat dünyasında bir referans noktası olarak kabul edilir. Renk, bir yıl boyunca birçok endüstri ve sektörde etkili olabilir, özellikle modada, iç tasarımda, ürün tasarımında ve pazarlamada sıkça görülür.

2024 Yılın Rengi

“Sıcak bir kucaklama” Yakınlık ve bağlantı için doğuştan gelen özlemimizi yansıtan bir renk tonu ararken, sıcaklık ve modern zarafetle ışıltılı bir renk seçtik. Şefkatle yankılanan, dokunsal bir kucaklama sunan ve gençleri zamansız olanla zahmetsizce köprüleyen bir gölge.

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz?

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, her şeyi kucaklayan ruhu kalbi, zihni ve bedeni zenginleştiren kadifemsi yumuşak bir şeftalidir.

Hafifçe şehvetli, PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, içten bir şeftali tonu olup iyilik ve şefkat hissiyatını beraberinde getirir; bakım, paylaşım, topluluk ve işbirliği mesajını ileten. Bir arada olma arzumuzu veya huzurlu bir anın tadını çıkarma isteğimizi vurgulayan sıcak ve rahatlatıcı bir ton olarak, PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, yeni bir yumuşaklığa taze bir yaklaşım sunar. Pembe ve turuncu arasında nazikçe yerleşmiş çekici bir şeftali tonu olan PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, aidiyet, yeniden kalibrasyon ve beslenme fırsatı sunarak sakin bir hava yaratır, bize var olma, hissetme, iyileşme ve gelişme alanı sunar. PANTONE 13-1023 Peach Fuzz’dan huzur bulanlar, içsel huzur bulabilir ve bu, sağlıklarına etki edebilir. Bir düşünce kadar bir duygu olan PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, dokunaklı bir varlığın ve kucaklanmış sıcaklığın rahatlatıcı mevcudiyetini duyularımıza açığa çıkarır. Hassas ama tatlı ve hafif, PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, yeni bir modernite çağrıştırır. Zihin, beden ve ruhu zenginleştirmenin insan deneyimine odaklanmışken, aynı zamanda zarif ve çağdaş bir şeftali tonudur; nazik hafifliği sade ancak etkili, dijital dünyaya güzellik getirir. Şiirsel ve romantik, vintage bir hava taşıyan temiz bir şeftali tonu olan PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, geçmişi yansıtır ancak çağdaş bir ambiyansla yeniden şekillendirilmiştir.

Hayatımızın birçok yönünde çalkantılı bir dönemde, beslenme, empati ve şefkat ihtiyacımız her geçen gün daha da artarken, daha huzurlu bir geleceğe dair hayallerimiz de güçleniyor. Tam bir yaşamın önemli bir parçasının, onun tadını çıkarmak için iyi sağlık, dayanıklılık ve güç sahibi olmak olduğunu hatırlanıyoruz. Dünya genellikle üretkenlik ve dışsal başarıları vurgularken, iç dünyamızı beslemenin, dinlenmenin, yaratıcılığın ve insan bağlantılarının modern hayatın telaşı arasında bulduğumuz anların önemini anlamak kritik bir öneme sahiptir. Günümüzde ilerlerken ve yeni bir dünya inşa ederken, önemli olan şeyleri yeniden değerlendiriyoruz. Nasıl yaşamak istediğimizi yeniden çerçeveleyerek, kendimizi daha fazla kasıtlılık ve düşüncelilikle ifade ediyoruz. Önceliklerimizi içsel değerlerimize uyumlu hale getirerek, hem zihinsel hem de fiziksel sağlık ve refah üzerinde odaklanıyoruz ve özel olanı değerli buluyoruz – arkadaşlar ve aileyle zaman geçirmenin sıcaklığı ve konforu ya da sadece kendimize zaman ayırmanın bir anını kucaklıyoruz.

Bu bağlamda, topluluk ve diğerleriyle bir araya gelmenin önemine odaklanabilen bir renge yönelmek istedik. Pantone Yılın Rengi 2024’ü seçerken, sevdiklerimize yakın olma arzumuzu ve kim olduğumuza odaklanma özgürlüğünü sağladığımızda hissettiğimiz mutluluğu ifade etmesi gerekiyordu. Şefkat ve empati mesajını ileten sıcak ve davetkar bir kucaklamaya sahip olmalıydı. Besleyici ve rahat hissiyatıyla insanları bir araya getiren ve dokunma hissi uyandıran bir renk olmalıydı. Daha basit görünen ancak aynı zamanda daha çağdaş bir ambiyansa sahip olan günlerimizi yansıtan bir renk olmalıydı. Nazik hafifliği ve hava gibi varlığıyla bizi geleceğe taşıyan bir renk olmalıydı.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri makalesine hoş geldiniz. Sanat galerileri, insanlık tarihindeki yaratıcılığı, duyguları ve düşünceleri ifade etmenin, anlamanın ve kutlamanın merkezi olarak kabul edilir.

Dikey Video Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dikey video özellikle son dönemlerde akıllı telefonların yaygınlaşması ve sosyal medyanın da popüler hale gelmesi ile birlikte sık tercih edilen video çeşidi oldu. Sosyal medyada

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye