Ara
Close this search box.

Lorem Ipsum Nedir Biliyoruz Peki Doodle Ipsum

ücretsiz illüstrasyon indirme

Merhabalar, bir çoğumuz lorem ıpsum nedir? Biliyoruz. Bilmeyenler için de aşağıya kısa bir özet bırakacağım. Ancak bu makalenin konusu biraz daha farklı. Doodle Ipsum’u kabaca tanımlamak gerekirse İllüstrasyonların lorem ipsum’u diyebiliriz.

Geçtiğimiz dönemde Blush Design firması yeni bir araç ve internet sitesi duyurdu. Henüz çok popüler olmasa da giderek yaygınlaşıyor. Özellikle web tasarımı ve arayüz tasarımı ile ilgilenen tasarımcılar için çok kullanışlı bir uygulama.

buraya metin yazılacak

Lorem Ipsum nedir?

Lorem ipsum özellikle basılı içerikleri oluştururken kullanılacak metinleri taklit etmek için kullanılır. Tasarımcılar gerçek metinler yerine lorem ipsum ile üretilmiş sahte metinleri tercih ederler. Böylece son tasarımı görmeden önce metinleri beklemek zorunda kalmazlar. Genelde tasarım şablonları ve PSD dosyalarını satan tasarımcılar da bu tarz metinler kullanır.

Bu hazır araç bilinene göre 500 yıldan uzun zamandır kullanılıyor. Tasarımcıların bu aracı tercih etme sebebi ise “buraya metin yazılacak, buraya metin eklenecek” gibi uyarılar yerine tasarımın son halini müşteriye göndermek için işleri kolaylaştırmasıdır.

Doodle Ipsum

Doodle Oluşturma

İllüstrasyonları hepimiz çok seviyoruz. Özellikle yeni tasarım trendlerinde oldukça sık kullanılıyor. Onları üretmek gerçekten emek ve zaman istiyor. Bir aracın sizin yerinize bunu saniyeler içerisinde yaptığını düşünün.

Bu araç birçok farklı türde illüstrasyon tekniğini içerisinde barındırıyor. Kolayca avatar oluşturmak ya da web sitenizin farklı yerlerinde kullanabileceğiniz tasarımlar üretiyor.

Lorem Ipsum Nedir Biliyoruz Peki Doodle Ipsum


Bunun yanı sıra hem ücretsiz hem de farklı özelleştirmeler sunan bir yazılım. Örneğin illüstrasyonların boyutlarını, oranlarını ayarlayabiliyorsunuz.

Bu araçta kullanılan çoğu tasarım gerçek bir sanatçı tarafından çizilmiş ve sağ alt köşede atıf için bu sanatçıların isimleri yer alıyor. Aracı bu bağlantıya tıklayarak test edebilirsiniz.

İllüstrasyonların Kullanım Alanları

Artık günümüzde özellikle mobil uygulama ve web arayüzlerinde sıklıkla karşılaştığımız illüstrasyonlar hem göze güzel görünüyor hem de mesajı anlatmak için çok kullanışlı çizimler.

Aynı mesajı bir fotoğraf ile anlatmak yerine daha net ve kontrol edilebilir bir çizim ile anlatmak daha çok tercih ediliyor.

Web tasarımında, afişlerde, uygulama tasarımlarında bu tarz çizimler kullanılır.

Bir Başka Ücretsiz Araç

Ücretsiz vektör indirme sitesi.

Doodle Ipsum beklentinizi karşılamaysa farklı açık kaynaklı illüstrasyon siteleri de mevcut. Bunlardan bir tanesini daha sizinle paylaşmak istedik. “UnDraw” kullanarak vermek istediğiniz mesaja uygun bir çizimi ücretsiz şekilde tasarımınızda kullanabilirsiniz.


Görsellerde herhangi bir bozulma olmaması için SVG formatında indirme sağlayan bir araç. Bu şekilde vektör görselleri kolayca indirip web tasarımlarında ve basılı işlerinizde kullanabiliyorsunuz. Hatta tüm çizimlerde renkleri de özelleştirerek projenizle uyumlu hale getirmek mümkün.

UnDraw tarafından oluşturulan çizim.

Lorem Ipsum Nedir Biliyoruz Peki Doodle Ipsum adlı makaleyi okuyan ziyaretçilerimiz Renklerin Anlamları adlı içeriğimizi de sevdi.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma Rehberi 2024

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma konusu giderek popülerliğini artırıyor. Dijital dünyanın hızla evrildiği günümüzde, görsel içeriklerin önemi hiç olmadığı kadar arttı. Peki, bütçenizi sarsmadan, etkileyici

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye