Ara
Close this search box.

Popüler Markaların Korkunç Logoları

Emily Zugay'ın inanılamaz tasarımları

Merhabalar, geçtiğimiz haftalarda yurtdışındaki tasarımla ilgili haber siteleri ilginç bir konuyu gündeme getirdi. Bir TikTok kullanıcısının yeniden tasarladığı logolar için popüler markaların korkunç logoları başlıkları atıldı. Bizim de aklımıza hemen 20₺ – 50₺ gibi rakamlara logo yapan tasarımcılarımız gelmedi değil.

Elbette bu bir şaka ve mizah amaçlı yapıldı. Yani umarım öyledir. Emily Zugay adlı kullanıcı yeni bir trend başlatmış gibi. Ancak asıl ilginç olan bazı büyük markalar bir günlüğüne Emily’nin yaptığı bu ilginç logoları kullandılar. Yeniden tasarlanan logolarda çoğu zaman marka isimleri bile yanlış. 🙂

McDonalds Resmi Twitter

Bunu ilk fark eden firmalardan bir tanesi McDonalds oldu. Hemen resmi sosyal medya hesaplarının profil ve kapak fotoğraflarını değiştirdiler. Hatta isimlerini bile “mcdOalds” yaptılar.

İşte her şeyi başlatan o Tik Tok videosunu şöyle bırakıyorum. Daha sonra olanlar ise epey garip.

Hepimizin bildiği Adobe firmasından, Amazon’a kadar bir çok marka için yeni logolar tasarlamaya devam etti. Karışık renkler, çok garip bir yazı karakteri ve tipografi kullanan Emily dikkat çekmeyi başardı.

The Washington Post, Tinder, Nascar, Tampax, Detroit Lions ve hatta Tik Tok’un bile logolarını değiştirdi. İyi bir PR fırsatı yakalamış gibi görünüyor. Yine de bu logolar inanılmaz başarısız ve korkunç görünüyorlar. 🙂 Elbette bu videolarda eğlenen çok sayıda insanda mevcut. Yukarıdaki video 4 Milyonun üzerinde beğeni almış.

Olaylara dahil olan bir başka firma Tinder.

Tinder’da yeni logoyu test etmiş. Pardon TIDDNER.


Ağustos ayında benzer bir trend ortaya çıktı. Pek çok farklı tasarımcı ve ajans mevcut logoların daha prestijli ve modern hallerini tasarlayarak kısa videolar paylaştı. Sanırım Emily bundan etkilendi ya da bir tepki göstermek istedi. Komedi amaçlı bile olsa yaratıcılığın bu tarz platformlarda savunulduğunu görmek harika.


Siz bu ilginç logolar hakkında neler düşünüyorsunuz? Bizim ekibin ortak yorumu şöyle oldu. Popüler Markaların Korkunç Logoları için Emily’e teşekkür ediyoruz, umarım bir daha olmaz.

Bu arada gerçekten bir logo tasarlama dönemindeyseniz Logo Nasıl Tasarlanır? makalesini kaçırmayın. Seviliyorsunuz, görüşmek üzere.


Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri makalesine hoş geldiniz. Sanat galerileri, insanlık tarihindeki yaratıcılığı, duyguları ve düşünceleri ifade etmenin, anlamanın ve kutlamanın merkezi olarak kabul edilir.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye