İlginç ve Yaratıcı Tasarımlar Bölüm 1

Merhabalar, tasarımın hayatımızın her anında etkilerini görüyoruz. Yalnızca afişlerde, sosyal medya gönderilende değil yürüdüğümüz yollar, dekorasyonlar, binalar özetle tasarım her yerde bizimle. İlginç ve Yaratıcı Tasarımlar serimizde birbirinden ilginç ve yaratıcı tasarım çalışmalarını derledik. Belirli alanlarla kısıtlamadan tüm tasarım alanlarını dahil ettik.

Tozlu İnziva

Pin
Tucson Mountain Retreat Designed by Dust Architects

İlk tasarımımız mimari alanda. Tucson’ın kurak arazilerinde inzivaya çekilmek isteyenler için harika bir yer. Tasarım konusunda da oldukça farklı işler ortaya çıkarılmış. “Dust Architects” yani toz mimarları olarak bilinen bir grup mimar ve tasarımcı tarafından yaratılmış. Oldukça hoş görünüyor. Küçük bir araştırma ile yalnızca merdivenlerde değil tüm projede yaratıcı tasarım örnekleri görmek mümkün.

Vosvos Denizlerde

Pin
Deniz aracı – Pierpaolo Lazzarini

Pierpaolo Lazzarini denizde olmayı seven bir tasarımcı. Aslında en ilginç tasarım projesi bu değil. Eski araçlar gelecekte olsaydı nasıl olurdu gibi bir mottoyla hareket ediyor. Sitesinde oldukça ilginç tasarımlar var. Bu tasarımda hem nostalji hem de modern çizgileri bir arada görüyoruz. Modern ve Minimalist arayüz tasarımı makalesinde söz ettiğimiz bir çok tasarım tarzı aslında bu tasarımda da mevcut. Oval kenarlar, renk seçimi, sadelik. Bu konsept tasarım harika bir iş gibi duruyor.

Pin
Pierpaolo Lazzarini Araç Tasarımı

Pierpaolo Lazzarini’ye torpil geçelim ve bir çalışmasını daha ekleyim. Nasıl bir motivasyonu var görmüş oluruz. Geçmişten esinlenerek geleceği hayal ediyor.

Görmek

Pin
Dmt Dreams’den Portre Tasarımı

Farklı bir bakış açısı ile basit tasarım tekniklerini kullanarak yaratıcı olmak mümkün mü? Evet. “somewherelsentirely” instagram hesabı ile çalışmalarını paylaşan Dmt Dreams dikkat çekici portreler çıkartıyor.

Sofranıza Tasarım Şovu

Pin
Porselen Yemek Takımı

Tasarımcıların çok seveceği bir yemek tasarımı. Sofranızda bu tarz bir porselen takımı olsun ister miydiniz? Yorumlarda bu konuyu görüşelim. 🙂 Oldukça farklı görünüyor. Aslında bu tasarımın bir amacı var. Amerika’daki açlığa ve fakirliğe dikkat çekmek için tasarlanmışlar. Yalnızca yemek seti olarak değil çeşitli ürünlerde de benzer tasarımlar mevcut.

Pin
Porselen Yemek Seti Tasarımları – Cheeky Home

Cheeky Home markasının bu kampanyası ile satılan her ürün için bir ihtiyaç sahibine destek sağlanıyormuş. Ne kadarı doğru bilemiyoruz, ancak tasarım olarak gayet hoş görünüyorlar. Genel bütünlüğü çizgiler üzerinden sağlamışlar ve minimalist çizimlerle de farklılık katmışlar.

Kulübe Her Yerdir.

Pin
Köpek Kulübesi Tasarımı – İlginç ve Yaratıcı Tasarımlar

Kulübe sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Sevgili Münir Özkul’un Hababam Sınıfı repliklerinden birini hatırlattı bu tasarımlar bize. Rahmetle anmadan geçmeyelim. İlginç bir tasarım. Yalnızca çerçeveden oluşan kulübeler bazı evlerde çok şık durabilir gerçekten.

Pin
Miniğin konuyla pek alakası yok sanırım 🙂

Belki de yakında mağazalarda görebiliriz bu tarz kulübe tasarımlarını. Tasarım olarak evet ancak işlevsel olarak ne kadar bir kulübe görevi görür bilemiyorum.

İşte Ambalaj Bu

Pin
Depot Wpf Ekibi Tarafından tasarlandı.

Rus pazarında süt tüketimi biraz yavaşlamış. Bunun üzerine Depot Wpf ekibi ile anlaşan firma yeniden markalaşmaya gitmiş. Rekabeti ve satışı yükseltmek için böyle bir tasarım tercih etmişler. Ambalajın dört tarafında birbirleri ile uyumlu. Böylece süt kutuları market raflarında dikkat çekecek şekilde yerleştirilebilir. Başarılı bir satış tekniği. Bunun yanı sıra güzel bir tasarım. Bir tasarımcının işleri nasıl değiştireceğini gösteren bir örnek.

İlginç ve Yaratıcı Tasarımlar serimizin ilk bölümü bu kadar. Pek yakında devamı gelecek. Sitemizde tasarıma dair bir çok bilgiyi, pratik eğitimleri bulabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz. Sevgilerle.

Yorum yapın

79