Ara
Close this search box.

Video Animasyon Reklamlar Neden Popüler?

Video animasyon reklamlar günümüzde yaygın olarak kullanılan reklam türleri olarak öne çıkıyor. Küçük ya da büyük işletmeler artık günümüzde sosyal bir kimlik taşıyor. Sosyal medya üzerinden verdikleri reklamlarda da animasyon reklamları tercih ediyor. Bu reklamların tercih edilme amacı ise gerçek reklam çekimlerine kıyasla çok daha düşük maliyete hazırlanıyor oluşu.

Video Animasyon Reklam Nedir?

Video animasyon reklam alışılmış reklamlardan farklı olarak dijital ortamda hazırlanan reklam türüdür. Özellikle yoğun reklam veren markalar son dönemlerde bu reklam türüne büyük öncelik vermektedir. Örneğin Trendyol gibi bir markanın neredeyse tüm reklamları video reklamdan oluşuyor.

Bu reklam türü maliyet açısından daha uygun olmasına karşılık sade, akılda kalıcı ve kısa olması yüzünden de tercih ediliyor. Özellikle internette yayınlamak için çok ideal sonuçlar sunuyor. Youtube reklamları için de ideal çözümler olarak öne çıkıyor.

Video Animasyon Türleri Neler?

Video animasyon türleri iki boyutlu ve üç boyutlu olarak temelde ikiye ayrılmış oluyor. 3D videolar dijital araçlar kullanılarak hazırlanıyor. Aynı zamanda çeşitli yazılım araçları da yaygın olarak kullanılıyor. Üç boyutlu hareketli görüntüler içermekte olan bu içerikte genel olarak tanıtım ve eğitim amaçlı olarak tercih ediliyor. Bu türde uzunluk da biraz daha uzun olabiliyor. 2D animasyonların yapılmasında ise her saniyede 12 kareden oluşan video teknikleri kullanılıyor. Derinlik olmadığı için bu tür iki boyutlu olarak kullanılıyor.

Doğru Animasyona Karar Vermek

Video animasyon türleri için en önemli noktanın başında hangi animasyonun seçileceğine karar vermek geliyor. 2D animasyonlarda görsel açıdan 3D animasyonlara göre hızlı, sade ve basit içerikler bulunuyor. Ancak elbette bu durum içerik açısından zayıf olduğu anlamı taşımıyor. Bunun yanında detaylı bir senaryo ile birlikte 2D içeriklerde de oldukça etkileyici görünümler açığa çıkarılabiliyor. 3D animasyonlar ise derinlik algısı olduğundan süre ve maliyet açısından daha kapsayıcı olabiliyor. Ayrıca 3 boyutlu tasarımlar ilgi çekici olması açısından da başarılı sonuçlar yaratabiliyor. 2D ve 3D arasında en önemli ayrım markanın kimliğine ve tercih edilecek reklam türüne göre belirleniyor.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri makalesine hoş geldiniz. Sanat galerileri, insanlık tarihindeki yaratıcılığı, duyguları ve düşünceleri ifade etmenin, anlamanın ve kutlamanın merkezi olarak kabul edilir.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye