Cep Telefonu İle Tasarım Nasıl Yapılır?

Cep telefonu ile tasarım nasıl yapılır? Makalesine hoş geldiniz. Adobe Photoshop uygulaması genel olarak fotoğrafçıların ve tasarımcıların sıklıkla tercih ettiği öncelikli programlar arasında yer almakta. Bunun yanı sıra özellikle de son dönemde sosyal medya paylaşımı için kaliteli postlar eklemek isteyen kişiler de kullanacakları görseller için yine Photoshop’u kullanmaya başladı. Ancak her paylaşımda Adobe Photoshop programın kullanılması mümkün olamayabiliyor.

Cep Telefonuyla Tasarım Yapılır Mı?

Adobe Photoshop programı cep telefonuna indirilemediği ve cep telefonuna uygun olmadığı için telefon üzerinden çekilen fotoğraflarda ne yazık ki kullanım sağlanamıyor. Bu nedenle de kullanıcılar cep telefonu ile tasarım yapabilmek için farklı alternatif arayışlarına giriyorlar. Biz de bu yazımızda cep telefonu ile nasıl tasarım yapılır sorusuna cevap vermek için cep telefonu ile uyumlu olan tasarım programlarını bir araya toplamaya çalıştık.

Mobil Tasarım Uygulamaları Nelerdir?


En popüler ve işlevsel uygulamaları bir araya getirdik. Bu uygulamaları acil içerik üretmeniz gerektiği durumlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yanınızda bilgisayar olmasa bile basit işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Pin

Snapseed

Snapseed, Google Play Store üzerinden akıllı telefonunuza indirebileceğiniz bir tasarım programıdır.

Uzun süredir kullanımda olan bu uygulama kategorinin en sevilen uygulamalarının da başında geliyor. Google Play Store üzerinde kullanıcılar tarafından en çok beğenilen ve en yüksek oy alan tasarım uygulamaları arasında yer almaktadır. Snapseed uygulaması Adobe Photoshop’a benzer özelliklere sahip bir uygulamadır. Photoshop kullanmakta olan kişilerin büyük bir kolaylıkla uyum sağlayabileceğini düşünüyoruz. Snapseed uygulaması birbirinden farklı özelikleri ve zengin araç takımları ile kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Filtreler konusunda kolayca fotoğraflarınızı da işleyebileceğiniz başarılı bir uygulamadır. Hem Apple mağazasında hem de Android cihazlarınızda bulabilirsiniz. Özellikle “Pop” filtresi çok başarılı şekilde çalışıyor ve fotoğraflarınıza başka bir boyut katıyor. Özellikle bir görsel üzerine tasarım yapacaksanız bu uygulamaya göz atmalısınız.

Pin

ToolWiz Photos

Adobe Photoshop programı için bir diğer alternatif de ToolWiz Photos uygulamasıdır. Özellikle de fotoğrafçıların öncelikli tercihi arasında yer almaktadır. ToolWiz Photos uygulaması, sosyal medya da güzel fotoğraflar paylaşmak isteyenler için de iyi imkanlar sunmuş. Toolwiz Photos programını kullanarak siz de sosyal medya hesabınızda daha fazla like alacağınız görseller paylaşabilirsiniz.


Android ve IOS işletim sistemlerine mağazalardan kolaylıkla yükleyip deneyebilirsiniz. Sosyal medya içerik üreticilerinin uygulama koleksiyonunda bulunması gereken bir uygulama.

Pin

Multi-Layer Photo Editor

Çok popüler olmayan fakat az sayıda kullanıcısı olmasına rağmen kullanıcılarından başarılı dönüşler almayı başardı. Multi-Layet Photo Editor uygulaması günden güne kendini geliştirmeye ve içeriklerini daha fazla zenginleştirerek ilerlemeye başladı. İlerleyen zamanlarda adından daha da sıklıkla bahsettirecek gibi. Fotoğraf düzenleme işlemini basit ve eğlenceli bir hale dönüştürmekte olan Multi-Layer, pek çok farklı katman üzerinde fotoğraf oluşturulmasına olanak sağlıyor.

Photoshop kullanıcıları katmanlara alışkındır. Bu uygulamaya da hızlıca uyum sağlayacaklarını düşünüyoruz.

Pin

Fotor Photo Editor

Fotoğraflarınız üzerinde eğlenceli şekillerde değiştirmeler yapmak ve fotoğraflarınızı çok daha fazla ilgi çekerek ön plana çıkartmak istiyorsanız Fotor Photo Editor uygulaması tam size göre. Kullanıcılarına sunmuş olduğu onlarca farklı efekti ile fotoğraflarınız üzerinde oynamalar yapmanıza ve görselleri değiştirerek daha ön plana çıkartmaya ve daha ilgi çekici bir hale getirmeye yardımcı olcaktır.  

Pin

Canva

Google Play Store ve App Store mağazaları içerisinde yer almakta olan ve oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Canva en çok kullanılan tasarım programlarının başında yer alıyor. Ayrıca internet üzerinden çevrimiçi editörü sayesinde çok sayıda kullanıcı mevcut. Fotoğraf düzenleme işleminden, instagram hikayesi oluşturma işlemine kadar pek çok farklı özelliği ile kullanıcılarına hizmet sunuyor. Canva, kolay kullanımı sayesinde de cep telefonu ile tasarım yapmak isteyen kullanıcıların ilk tercihi olarak akıllı cihazlarda yerini alıyor.

Canva bu listedeki en popüler ve yetenek bakımından en zengin uygulamalarından biridir. Çeşitli üyelik seçenekleri bulunan Canva tasarımcıların kurtarıcısı gibi zor anlarda kolayca içerik üretebilecekleri bir platform.

Bu listedeki hiçbir uygulama sitemize ya da bu makaleye sponsor değildir. Doğal olarak en başarılı olanları ve kullanıcılar tarafından övgü kazanmış olan programları derledik.

Yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz dizüstü bilgisayar önerilerini şuraya bırakıyoruz. Bütçenize uygun olan tasarımcılar için dizüstü bilgisayar önerileri seçebilirsiniz.

Cep telefonu ile tasarım nasıl yapılır? Sorusuna cevap vermiş olduk. Sizin kullandığınız ve önerdiğiniz farklı uygulamalar varsa yorum kısmına bekliyoruz. Sevgiler.

“Cep Telefonu İle Tasarım Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın