Ünlü Logolar Retro Olarak Yeniden Tasarlandı

Merhabalar, yine ilginç bir tasarım haberi ile karşınızdayız. Ünlü logolar retro görünümüyle yeniden tasarlansa nasıl görünürdü? İşte size Rafael Serra’nın muhteşem vintage tarzındaki ünlü logo uyarlamaları.

Öncelikle tasarımcıyı biraz tanıyalım.

Rafael Serra bir yazı tipi tasarımcısı. Bir süredir de popüler olan logoları kendi zevkine göre yeniden tasarlıyor. Bu projesine uzun zamandır da devam ediyor. Retro ve vintage türündeki tasarımları sevenler için muhteşem bir izleme keyfi veriyor gerçekten.

Eğer yüz yıl önce Instagram olsaydı logosu böyle görünebilirdi. Serra’nın yaptığı bu tasarımlar pek çok kişi tarafından beğeniliyor. Sayfasını ziyaret ederseniz aldığı iltifatları görebilirsiniz. 

Pin

Bunları bastırıp, çerçeveleterek tablo haline getirmek isteyen kişiler bile olabilir. 

Ünlü Logoların Değişimi

Elbette bu tasarımlar resmi olarak markaların hazırladığı çalışmalar değil.  Son yıllarda kurumsal kimlik ve yeniden markalaşma adına pek çok değişim yaşanıyor. Warner Bros’un yeni logosu, BBC’nin yeni logosu ya da Pringless’ın yeni maskotu gibi içerikleri sıklıkla paylaşıyoruz.

Bu değişim ise biraz daha yaratıcı ve eğlence amaçlı. 

Retro tarzı nedir?

Yalnızca grafik tasarım stili olarak değil, müzik, yaşam tarzı, moda gibi genel tutumlarımızın tarihsel geçmişten yararlanarak ve ondan esinlenerek yaşatılmasına retro diyebiliriz yada vintage.

Kabaca ifade etmek gerekirse, retro tasarım, onlarca yıldan beri tasarım unsurlarını bünyesinde barındıran bir “geriye dönüş” aracıdır.

İnsanlar nostaljiyi ve onlara hatırlattıkları güzel anıları bu tür tasarımlarda görmeyi severler. Puantiyeli elbiseler, eski bir otomobil, gramofon gibi vintage ürünler ve tasarımlar her dönemde bir kesimin dikkatini çekiyor. 

Pin

Rafael Serra’da bu kişilerden biri olacak ki aklına popüler markaların logolarını vintage tarzına çevirmek gelmiş. Siz bu tasarımları nasıl buldunuz?

Bu şekilde ilham alarak tasarladığınız yeniden tasarımları bizlerle paylaşabilirsiniz. Belki de bir sonraki tasarım haberi Türkiye’den çıkar ve bizlerde severek paylaşırız. Yeni Instagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip ederek bizlere destek olabilirsiniz. Tasarım dünyasından güncel haberleri almak ve grafik tasarımcılar için yarattığımız bu bilgi kaynağına destek olmak için sizi Tasarım Fikir’e tekrar bekliyoruz. 

Yorum yapın