Ara
Close this search box.

BBC Yeni Logo Konusunda İkna Oldu

Merhabalar, bir büyük markanın daha sadeleşme çabalarına tanıklık ediyoruz. Son dönemlerde çeşitli sektörlerden birçok firmanın logolarını değiştirdiğini gördük. BBC Yeni Logo Konusunda İkna Oldu diyoruz çünkü aslında bu firmanın doğrudan verdiği bir karar değil. BBC bir pazar araştırması yaptı. İzleyicilerin büyük bir kısmı da mevcut logonun eski moda ve demode olduğunu belirtti. Firma da izleyicilerin bu geri dönüşüne göre aksiyon alma kararı verdi.

BBC’de Yeni Logolar

Aynı zamanda iPlayer, ve BBC Sounds gibi hizmetlerin de logolarını değiştiriyorlar. Markanın değişimi Ekim ayının sonlarında başladı. Önümüzdeki dönemlerde diğer hizmetleri ve marka ile alakalı diğer tasarımları da baştan sona elden geçireceklerini söylüyorlar. Yani bu değişiklik bir süre devam edecek.

BBC’nin verdiği hizmetler bu hizmetleri verirken kullandığı yöntemler ve araçlar sürekli değişti ve gelişti. Ancak logo ve marka kimliği değişmeyeli çok uzun zaman olmuş.

BBC Tasarım Haftası’na verdiği röportajda, yeni grafik çalışmalarının BBC’nin şirket içi ekipleri ile Wolff Olins ajansı iş birliğinde ortaya çıktığını söyledi. Özellikle UX yani kullanıcı deneyimini BBC kendi bünyesinde tasarlamış.

Meraklısı için mobil uygulama için bir arayüz nasıl tasarlanır? Detaylı bir rehber oluşturmuştuk onu da buraya ekleyelim.

Eski ve modası geçmiş bir görünüme sahip olduğunu düşünen izleyiciler için anlaşılması kolay daha sade ve modern bir arayüz tasarladıklarını belirtiyorlar.

Yeni BBC logosu bu yılın başlarında ortaya çıktı ve BBC’nin kurucusu John Reith’in adını taşıyan BBC’ye ait Reith yazı tipini kullanıyor. Harf aralıkları daha geniş olarak planlanmış. Daha önceki logo da 1930’lu yıllarda Eric Gill tarafından tasarlanan Gill Sans fontu kullanılıyordu.

BBC One, Two ve Four’un tümü yeni logoyu içerirken, TV programları arasındaki bağlantıların basitleştirilmiş gezinme menüleri ve promosyon içeriği ile güncellenmiş tasarımlarını kullanacak.

iPlayer, BBC Sounds, News, Weather, Sport ve Bitesize gibi hizmetler artık basit geometrik şekillerinden oluşan yeni bir görünüme sahip. Ortak nokta ise tümü farklı renk kombinasyonlarında tasarlanmış üç blok içeriyor.

TV, çevrimiçi ve mobil üzerindeki hizmetlerin logoları, BBC İskoçya ve BBC Alba dahil olmak üzere tüm ülkelerde sırayla güncellenecektir.

Önümüzdeki altı ay boyunca da bu tasarım değişikliklerine devam edileceği söyleniyor. Sizce BBC’nin yeni grafikleri nasıl olmuş?

BBC Yeni Logo Konusunda İkna Oldu bakalım izleyiciler bu yeni logoları sevecekler mi? Bu arada bu tarz haberler ve eğitim içerikleri için bizi aşağıdaki Twitter hesabından takip edebilirsiniz. Görüşmek üzere.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma Rehberi 2024

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma konusu giderek popülerliğini artırıyor. Dijital dünyanın hızla evrildiği günümüzde, görsel içeriklerin önemi hiç olmadığı kadar arttı. Peki, bütçenizi sarsmadan, etkileyici

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye