Pringles Markasının Maskotu Değişti

20 yıllık aradan sonra Pringles Markasının Maskotu Değişti. Daha önce Burger King’in yeni lgoosunu ve kurumsal kimliğini tasarlayrak gündeme gelen JKR Global ajansı bu defa Pringles ile çalıştı.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan reklamlarda “Bay P” yani Pringles maskotu dikkat çekti.

Marka maskotla birlikte yeni bir logo ve ambalaj tasarımına gitti. Öncelikle Avrupa pazarında kullanılacak bu ürünler zamanla Türkiye’de de değişecektir.

Yeni Logo ve Ambalaj Tasarlandı

Pin
Pringles Eski logo ve Yeni Logo


İlk Mr. P maskotu, 1967’de Amerika’da Arch Drummond tarafından çizilmişti. O zamandan beri bıyıklı karakter, Pringles markasıyla eş anlamlı hale geldi.

Pringles marka tasarım direktörü Pete Matthews, bu “ikonik görünümü ve hissi” korumanın yolunun yenilenme ve değişimden geçtiğini söyledi.

Yeni görünümün amacı, tasarımı basitleştirmek ve modernize etmek. Markanın maskotuna cesur bir görünüm kazandırmak. Ayrıca artık tüm cips serisi daha uyumlu ve dikkat çekici.

Pin
Yeni Logo

Logodaki en göze çarpan değişikliklerden biri Bay P’nin saçları.

Bay P 54 yıldır var. Haliyle saçları dökülmüş olabilir. 😊 Ancak tasarımcılar bu tasarımın şimdiye kadarki cesur ve etkileyici maskot göründüğünü söylüyor.

Yeni logo artık etkileyici bir çift kaşa ve büyük boy kırmızı bir papyona sahip. Papyon şeklinin üzeirnde yer alan marka ismi de farklı ve net bir yazı karakteri ile değiştirilmiş.

JKR sanat yönetmeni Della Lawrence, Bay P’yi yeni kimliğin merkezine koymanın çok önemli olduğunu açıklıyor. “Bizim işimiz onu hayata geçirmekti” diyor.

Pin
Pringles Yeni Ambalaj Tasarımları

Böylece marka daha sade ve dijital çağa ayak uyduran bir görünüme kavuşmuş. Bu yeni nesilin ve değişen tasarım trendlerinin markayı eskitememesi anlamına geliyor.

Pringles 1967’den beri aralıksız olarak üretiliyor. Birkaç defa şirket el değiştirdi. Günümüzde yıllık geliri 1 Milyar doların üzerinde olan en güçlü cips şirketlerinden bir tanesi.

Pin
Pringles Maskotu Bay P Yeni Çizimler

Pringles Markasının Maskotu Değişti ve artık daha cesur, daha sade ve anlaşılır oldu. Haberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sizler bu yeni kurumsal kimliği nasıl buldunuz? Popüler Markaların Korkunç Logoları haberimizden sonra bizim ekibe oldukça havalı ve güzel bir değişim gibi göründü.

Yorum yapın