Instagram’ın Logosunu Yeniden Tasarladılar

Merhabalar, Instagram en çok ziyaret ettiğimiz sosyal medya mecralarından bir tanesi. 2010 yılında ilk çıktığında hipergerçekçi bir polaroid kamera şeklinde tasarlanan bir logosu vardı. Günümüze kadar çok kez yenilendi ve sadeleşti. Instagram’ın Logosunu Yeniden Tasarladılar haberimizde resmi olarak yapılan değişiklikleri ve iyileştirmeleri değil. Çeşitli sanatçıların bu popüler uygulama için yaptığı konsept logoları sunmak istedik.

Pin


Instagram şu an 2016 yılında tanıtılan sade ve Minimalist bir kamera çizimini kullanıyor.

Daha önce sitemizde söz ettiğimiz ilham alabileceğiniz siteler yazısındaki portfolyo sitelerinden popüler tasarımcıları inceledik.  

Sizce En İyi Logo Hangisi Olmuş?

Dribbble’da grafik tasarımcılar tarafından tasarlanan tüm bu Instagram logolarının varyasyonlarına bir göz atın. Sizce en iyisi hangisi ya da şimdiki resmi logo mu daha iyi yorumlarda kazananı belirleyelim. Hatta sizde bu tarz bir logo tasarlarsanız size de bu makalede yer verebiliriz. Belki de en sevilen Instagram logosu sizinki olur.

Pin
Damian Kidd – Instagram’ın Logosunu Yeniden Tasarladı.
Pin
Lalit tarafından tasarlandı.
Pin
Lisheng Chang tarafından tasarlandı

Bu arada Instagram 2016 yılında güncel logusuna geçiş yaptığında kullanıcıların çoğu bu logoyu beğenmemişti. Popüler forum sitelerinde epey konuşulmuştu.

Pin
Andrey Prokopenko


Aslında bu değişimin altında yatan şey “sadelik” şirket o dönemde sadece içeriğe odaklanın ve fotoğraflarınızı basitçe paylaşın algısı yaratmaya başlamıştı.

Pin
Martin Naumann
Pin
Peter Tarka


Bu değişiklikle bir renk seçiminde de farklılıklar yapıldı. Eskiden beğeni ve yorum bildirimleri turuncu renkte geliyordu. Genel tasarımda gölgeler ve efekt kullanımları vardı. Güncel tasarımda ise flat tasarım tarzı benimsenmiş sade ve basit anlaşılır bir tarz kullanılıyor.

Bu konsept tasarımları ise her biri farklı tasarım trendlerine ve yöntemlerine göre hazırlanmış. Elbette değerlendirirken tek unsur göze güzel görünmesi olmamalı. Çünkü bir logo çok farklı alanlarda kullanılabilir.

Pin
Rafael Serra


Bu nedenle bu çalışmalardan en iyisini seçerken çeşitli yerlerdeki kullanımlarını da düşünürsek işimiz biraz zorlaşıyor gibi.

Daha önce sizlere bu şekilde bir yeniden tasarlama hikayesi aktarmıştık. Bir tiktok kullanıcısı popüler markaların logolarını yeniden tasarladı. Ancak bu makalede örnekler kadar göze güzel görünmüyorlardı. Mizah amaçlı da olsa bazı markalar resmi hesaplarında bir günlüğüne o kötü tasarlanmış logoları kullandılar. İlgili habere gitmek için tıklayın.

Pin
Shankar 
Pin
Ruslan Babkin
Pin
Monster

Belki de bir Instagram yetkilisi bu harika tasarımlardan fikir edinir ve markanın ilerideki logolarının temellerini bu sitelerden ve tasarımcılardan yararlanarak oluştururlar.

Yorum yapın