Gördüğünüz En Kötü Logo Olabilir

Merhabalar, sosyal medya da pek çok tasarım gördük. Gördüğünüz En Kötü Logo Olabilir başlığı ile size çok ilginç bir logo tasarımı sunacağız. Son zamanlarda yabancı basında da adından söz ettirmeyi başaran bir ilçe logosu var.

Az Aslında Çoktur

Daha önce sizlere tasarımın temel ilkelerini anlatan bir makale hazırlamıştık. Orada negatif alanın ve boşlukların ne kadar değerli olduğu bir kez daha paylaştık. Aslında pek çok tasarımcı bu tür temel bilgileri zaten biliyor. Barış Özcan’ın da YouTube’da bununla ilgili yaptığı harika bir video vardı. Üzerinden çok zaman geçti bazı tasarım dinamikleri değişti, bakış açısı değişti. Ancak hala tasarımın temel kuralları ve onları yaratan  gereklilikler ortada.

Ancak bu logo tasarımında tasarımcı negatif alana, boşluklara ve diğer birçok kabul görmüş kurala aldırış etmemiş gibi görünüyor. 

Missouri Eyalet Logosu

Pin

Markanın özünü tamamen yansıtan bir logo geliştirmek gerçekten kolay bir iş değildir. Ancak her şeyi gelişigüzel bir şekilde logoya yerleştirmek ile bir logo tasarlamak arasında ciddi bir fark var.

Logoya ne kadar uzun süre bakarsanız o kadar yeni detay keşfediyorsun ve rahatsızlık seviyeniz o kadar artıyor. Fotoğraflardan dekupe edilip konulan pixel tabanlı görseller, rahatsız edici bir yazı tipi, orantısız ve dengesiz şekilde yerleştirilmiş bir kartal görseli. İşler daha ne kadar kötüye gidebilir derken haberin detaylarını okuyunca bir kez daha şaşırıyoruz.

Nasıl Logo Yapılmaz 

Bu şekilde bir arama yaptıysanız size süper bir örnek sunduk sanırım. Öyle ki bu logoyu yapan tasarımcı ve aynı zamanda ilçe polis teşkilatından başkomiser Gallaher bu logo ile ilgili basın açıklaması yapmak zorunda kalıyor. Tasarımcı uzun süredir değişmeyen bir ilçe logosu olduğunu ve basit bir yazılımla yenisini yaptığını söylüyor. Çevresindeki insanlarda bu tasarımı benimsemiş durumda. Aslında bu tasarımı yapalı biraz zaman geçmiş elbette yabancı basında ve sosyal medyada hala alay konusu olmaya devam ediyor.

Pin

Gördüğünüz En Kötü Logo Olabilir adlı haber makalesini okuduğunuz için teşekkürler. Daha önce paylaştığımız Popüler Markaların Korkunç Logoları haberi ile yarışır seviye de yeni bir kötü logomuz var.  Siz bu logo hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorum yapın