WhatsApp’ın Yeni Tasarımı ve Arayüz Değişikliği

WhatsApp’ın Yeni Tasarımı ve Arayüz Değişikliği üzerine biraz konuşalım. WhatsApp, on yıldan fazla bir süredir milyonlarca insanın ilk tercih ettiği mesajlaşma hizmeti oldu. Günümüzde de ona olan ilgi azalmıyor. Sosyal medya devi Meta, hizmetin beta kanalında neredeyse her gün yeni güncellemeler ve ekstra özellikler ekleyerek WhatsApp’ı daha kullanışlı hale getirmeye devam ediyor.

Şimdi, WhatsApp en son güncellemesini açıkladı. Uygulamanın beta versiyonu, tamamen yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahip oldu. Değişiklikler arasında yeni bir tamamen beyaz üst çubuk ve evrensel olarak yeşil bir yazı (WhatsApp’ın ikonik logosuna benzer) yer alıyor.

Pin

Yeni güncelleme aynı zamanda sohbet filtrelerini de tanıtacak, böylece okunmamış, iş veya kişisel mesajlarınızı bir bakışta görebileceksiniz.

Bu değişikliklerin amacı, WhatsApp’a daha modern bir his ve estetik kazandırmaktır. Ve dürüst olmak gerekirse, uygulama gerçekten buna ihtiyaç duyuyor.

İnanılmaz işlevselliğine rağmen, WhatsApp şu anda kullanıcı arayüzü departmanında geride kalıyor gibi görünüyor. Platform, Instagram ve Snapchat gibi modern sosyal medya ağlarına kıyasla eskimiş ve yavaş hissettiriyor.

Pin

Yenilenmiş bir arayüzün platforma yeni bir soluk getireceğini umuyoruz ve WhatsApp’ın tüm mesajlaşma uygulamalarının tartışmasız kralı olarak tahtını korumasına yardımcı olabileceğini umuyoruz. Beta henüz halka açıklanmadı, ancak bu yılın ilerleyen zamanlarında gelmesini bekleyebiliriz.

Yeni WhatsApp GüncellemesiAçıklama
Değişikliğin AmacıYeni ve Modern Bir Arayüze Geçiş.
Şu Anki DurumuGeliştirme Aşamasında (Sona Yakın)
Nasıl İndirilir?Şimdilik kapalı beta sürecinde test ediliyor. Yakın zamanda tüm kullanıcılar için açık beta kapsamına girecek.

Modern ve Şık Bir Arayüz Hakkında Tasarımcıların Bilmesi Gerekenler

WhatsApp’ın yeni tasarım kararından sonra gündeme gelen modern arayüz algısı tasarımcılar tarafından da sıklıkla dile getiriliyor. Bu güncellemede özellikle Android tarafından Materyal Dizayn sisteminin etkilerini görüyoruz. Peki modern bir arayüz tasarımı nasıl olmalı? Bunun için sitemizde detaylı bir rehber hazırladık. Soru cümlesinin üzerine dokunarak ilgili makaleyi inceleyebilirsiniz.

arayüz tasarımında emoji kullanılır mıPin

Yeni WhatsApp Arayüzünü Nasıl İndirebilirim?

WhatsApp’ın bu versiyonu şimdilik kapalı beta testi sürecinde olduğu için herkesin kullanımına uygun değildir. Bu süreçte testlere katılmak için IOS tarafında Test Flight uygulaması üzerinden izin talep edebilirsiniz. Ancak teknik sorunlar, donma, çökme ve veri kaybı gibi problemler yaşamamak için güncellemenin çıkmasını beklemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Sızdıralan bilgilerde göründüğü kadarıyla yeni arayüzü nasıl bulduğunuzu bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz. Sevgiler.

WhatsApp’ın Yeni Tasarımı hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

Yorum yapın

1