Tasarımcılar İçin Film Dizi Belgesel Önerileri

Tasarımcılar İçin Film Dizi Belgesel Önerileri makalesine hoş geldiniz. Grafik tasarım eğitimleri, tavsiyeler, incelemeler ve güncel haberleri takip etmeyi sevdiğinizi biliyoruz. Peki yoğun iş temposundan sıkıldığınızda ve biraz ara vermek istediğiniz de yine tasarımla ilgili akıcı ve keyifli bir içerik izlemeye ne dersiniz?

Tasarım Belgesel Önerileri

Yalnızca kafa dağıtmak için değil ilham almak ve ufkunuzu genişletmek için de ideal bir yöntem. Grafik tasarım ya da tasarımın temel prensiplerini güzel yansıttığını düşündüğümüz çeşitli içerikleri listeliyoruz.

Yüz Yılın Şovu (100 Years Show)

YouTube video

2015 yılında çekilen bu belgeselde benzersiz bir anıya şahit oluyoruz. Film de 100. yaş gününü kutlayan Küba kökenli Amerikalı sanatçı Carmen Herrera’yı tanıyoruz. Ressam ve minimalist çalışmalarıyla döneminin ilerisinde bir deha. Bugün çalışan en eski sanatçılardan biri. 

Hareketli Bir Yaşam (Floyd Norman: An Animated Life)

https://youtu.be/-xBOM-I3p28

Disney  yapımlarını seviyorsanız tam size göre bir belgesel. 83 yaşındaki Floyd Norman Amerikalı bir animasyon sanatçısı. Aynı zamanda çizer ve yazarlık yapıyor. Büyüleyici işlere yer veren bu belgeselde endüstriyi ve Norman’ı daha yakından tanıyoruz.

Ben Sun Mu’yum (I Am Sun  Mu)

https://youtu.be/RHek9XNjL9o

Yoğun, etkileyici ve düşündürücü bu Kore yapımı belgesel, tasarımcılara işi için her şeyi riske atabilecek birinin bakış açısını sunuyor.

İnsanlığın Tasarımcısı (The People’s Designer)

YouTube video

Jeremy Scott, Adidas ve Moschino’nun tasarımcısı ve bu belgeselde onun hayat hikayesini ve çalışmalarını görüyoruz. Belgesel aynı zamanda sektörün ne kadar sert koşulları olduğunu işinizi ne kadar iyi yaparsanız yapın sorunların da bu işin bir parçası olduğunu anlatıyor. Oldukça etkileyici ve tasarımcıların izlemesi gereken filmlerden biri.

Minimalizm

YouTube video

Son dönemlerde çok popüler hale gelen minimalizm ile ilgili güzel bir belgesel. Grafik tasarımın çeşitli alanlarında yaygın olarak kullanılan bu akımın detaylarına bakıyoruz. Tasarımda Minimalizm makalesini daha önce sizlere sunmuştuk. Bu belgeselde minimalizmin modern tasarımda etkilerini gün yüzüne çıkarıyor.

Yaratıcı Beyin (The Creative Brain)

YouTube video

Yaratıcılık bir şeyi yoktan var etmek midir? Yoksa halihazırda mevcut olan bir çok şeyi değiştirerek bir araya getirerek düzelterek yeni deneyimler yaratmak  mı? Bu fikirle yola çıkan bu belgesel de yine farklı bir bakış açısı kazanacaksınız. Tasarımcılar için yaratıcı olmak bir zorunluluktur. Kendinize ilham verin ve kendinizi bu alanda sürekli besleyin. 

Pin

Tasarım ile ilgili belgesel önerileri içeriğini okuduğunuz için teşekkürler. Bu sanatla ilgili çeşitli içeriklere sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Twitter adresimizi de takip edebilirsiniz. Bir sonraki makalede görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın. 

Yorum yapın