Tasarımcı Olarak Para Kazanma Yöntemleri

Merhaba, ekonomik şartları göz önüne alınca ek gelir yöntemlerini aramaya başladık. Peki Grafik tasarımcı olarak para kazanma yöntemleri nelerdir? Tasarım yaparak nasıl para kazanırım? Bu sorular üzerinde duralım. Öncelikle bu yöntemler hem ek gelir kaynağı olarak hem de tam zamanlı işler olarak değerlendirilebilir. 

Pin
Grafik Tasarımcılar İçin Para Kazanma Yolları

Tam Zamanlı Çalışabileceğiniz İşler

Her ne kadar uzaktan çalışma imkanları popüler hale gelse de hala birçok işletmede tam zamanlı grafikerler çalışıyor. Siz de böyle bir çalışma disiplinine sahipseniz tam zamanlı mesai yaptığınız firmalar sizi mutlu edecektir. 

Matbaacılık

Matbaa denildiğinde aklımıza doğrudan basılı işler gelse de matbaa içerisinde grafikerlere ihtiyaç vardır. Yalnızca baskı operatörü değil aynı zamanda editörler ve tasarımcılar aktif görev alır.

Dijital Medya Ajansları

Medya ajansları giderek çoğalıyor. Müşterilerine çeşitli dijital reklam hizmetleri sunan bu tür ajanslar grafikerlere ihtiyaç duyar. Web tasarımından, sosyal medya yönetimine kadar çok çeşitli iş alanlarında grafikerlerin rolü büyüktür. Bu tarz bir ajansta tam zamanlı çalışarak para kazanabilirsiniz.

Geleneksel Reklamcılar

Dijital medya ajanslarından önce de hizmet veren geleneksel reklamcılar çeşitli malzemeler üzerine baskı yaparlar. Promosyon ürünleri, tabela, el ilanı, yol kenarına koyulan dubalar gibi birçok ürün üretirler. Haliyle bu ürünleri müşterilerine sunmak ve satabilmek için grafik tasarımcılarına iş düşüyor. Tam zamanlı bir çalışma alternatifi olabilir. 

Pin
Para Nasıl Kazanabilirim?

Serbest Zamanlı Tasarım İşleri

Eğer öğrenciyseniz ya da tam zamanlı çalışmak istemiyorsanız serbest olarak çalışabileceğiniz iş modelleri de var. Grafik tasarımcı olmanın avantajlarından birisi de ihtiyaç duyduğun araçlar yanındaysa her yerden içerik üretebilmek.

Firmalar İçin Sosyal Medya İçerikleri 

Şehrinizdeki mekanlarla ve işletmelerle görüşebilirsiniz. Onlar için sosyal medya ve web içerikleri üretebilirsin. Ve serbest olarak onlar adına çalışabilirsiniz. Bu size hem para kazandırır hem de tam zamanlı bir işe göre daha çok zamanınız olur ve çalışma ortamınızı kendiniz belirlersiniz.

Çevrimiçi İş Bulma Siteleri

Bu tür siteler iyi bir pazar yeridir. Potansiyel müşterilerinizle buluşmanıza yardımcı olur. Bionluk, Armut, gibi sitelerde profil oluşturup kendinizi gösterebilirsiniz. İş aldıkça profilinizde olumlu yorumlar artar. Bu yeni işler almanızı kolaylaştırır. Ayrıcalıklar R10 gibi forumlarda ticaret merkezi haline gelmiştir. Güvenilir ticaret yapmak ve yeteneklerinizi gösterip yeni müşteriler bulmak için iyi bir yöntem. Bu yazıyı okuyan 2 grafiker arkadaşımıza R10 davetiyesi hediye edebiliriz. Ayrıntılar için yorum atabilirsiniz.

Stok Tasarımlar Üretin

Yaptığınız tasarımların kaynak dosyalarını satabilirsiniz. Freepik, themeforest ve benzeri sitelerde PSD, AI dosyaları gibi popüler kaynaklar satılabiliyor. Özellikle sosyal medya gönderileri en çok satın alınan tasarım içerikleri arasında. Bu pasif bir gelir kaynağıdır. 

Pin
Tasarım Yaparak İnternet Üzerinden Para Kazanma

Eğitim Satışları

Eğer yeteneklerinize güveniyorsanız ve bildiklerinizi doğru yöntemlerle paylaşmayı seviyorsanız. Tasarım alanında özel eğitimler vererek para kazanabilirsiniz. Son yıllarda video eğitimleri ve Udemy kursları çok popüler. Bu tarz platformlara eğitmen olarak başvuru yapıp tasarımcı olarak bu yöntemle para kazanabilirsiniz.

Kaynak Satışları

Yalnızca bitmiş bir tasarım şablonu satarak değil. Bir tasarımı oluşturacak araçları ve objeleri de satabilirsiniz. Örneğin fontlar, fırça setleri, vektörel çizimler bunlardan en popüler olanlarıdır. 

Tasarımcı Olarak Para Kazanma Yöntemleri adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler ayrıca bu tarz bir iş arıyorsan tasarımcılar için iş ilanları nasıl olmalı adlı makalemize mutlaka gözat. Aklınıza gelen farklı ticari yöntemler varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. 

“Tasarımcı Olarak Para Kazanma Yöntemleri” üzerine 3 yorum

Yorum yapın