Ara
Close this search box.

Take Away Bardak Nasıl Tasarlanır?

Take Away Bardak Nasıl Tasarlanır?

Günümüzde yiyecek ve içecek sektörü değişime uğruyor. Take Away kültürü yaygınlaşıyor. Take Away Bardak Nasıl Tasarlanır? Sorusu için birtakım cevaplar hazırladık. Starbucks etkisi, pandemi koşulları ve hızlı tüketim yayıldıkça bu tarz bardaklarda hayatımızın bir parçası haline geldi. Haliyle tasarımcılar için küçük ancak avantajlı bir alan ortaya çıkmış oldu. Starbucks’ın reklam gücünü bu bardaklardan aldığını düşünürsek ne kadar etkili bir alan olduğunu daha iyi anlarız. Peki gelelim bu konuda tasarımcıya düşen göreve. 

Ambalaj Tasarımı – Take Away Bardak Nasıl Tasarlanır?

Kısa ve Öz Mesaj

Evet alanımız oldukça küçük bir yüzeyden oluşuyor. Bu nedenle kısa ve öz şekilde mesajımızı vermeliyiz. Bu yalnızca bir logo ya da bir kampanya mesajı veya slogan olabilir. Müşterinizin isteklerine ve hedeflerine göre mesajı birlikte belirlemelisiniz. 

Take Away Bardak Nasıl Tasarlanır?

Görsel Objeler ve Tasarım

Bardak çoğu zaman elde taşınacaktır. Karşıdan gelen insanların dikkatini çekebilmelidir. Bu durumda akla ilk gelen renkli çizimlerden oluşan dikkat çekici bir tasarımdır. Başka bir fikir ise siyah bir zemin üzerine kontrast ile çizimler yapmak. İkisinin de vurguladığı mesaj farklıdır. Bu nedenle renklerin anlamları makalemizi okuyup kullanacağınız renklere karar vermelisiniz. 

Tasarımınızı Paylaştırın

Evet sosyal medya kullanımı o kadar arttı ki artık içtiğimiz kahvelerin bardaklarını bile paylaşıyoruz. Bu nedenle yaptığınız tasarımın gücü o kadar kuvvetli olmalı ki insanlar o bardağı paylaşmak istemeli. Bunun için ufak hileyle yapabilirsiniz. Müşterinize farklı konseptler sunabilirsiniz. Örneğin bardakların üzerine mekana uygun cümleler eklemeyi teklif edebilirsiniz. Yeniliklere açık olmalısınız ve müşterilerinizin size güvenmesini sağlamalısınız.

Take Away Bardak Tasarımı Konsepti

Sürdürülebilir Tasarım

Yaptığınız çalışmalar uzun süre kullanıma uygun olmalı. Bu tarz ambalaj ürünleri çok sayıda bastırılıyor. Maliyet açısından müşterinizi zarara sokmamak için tasarımlarınızda her döneme uygun içerikler kullanın. Müşteri tarafından özellikle istenmediği sürece modası hızlı geçecek gündem öğelerini kullanmayın. Bu hem avantajlı hem de dezavantajlı bir fikir olur. Müşterinize bu konuda fikir verebilirsiniz. Gündemle alakalı içeriklerin, esprilerin olduğu bir bardak sosyal medya daha çok paylaşılıp insanlar tarafından samimi bulunacaktır. Öte yandan sürekli baskı maliyetleri olacağı için müşteriniz daha fazla ödeme yapmak durumunda kalır. Ancak bunu reklam maliyeti olarak da düşünebilirler. 

Yalnızca Bir Bardak Tasarımı Değil

Yaptığınız işi küçümsemeyin. Yalnızca bir bardak tasarımı yapmıyorsunuz, bir markayı temsil ediyorsunuz. Bugün büyük zincirler haline gelmiş dev markaları düşünün üzerine logosunu koydukları her şey yüksek fiyatlara satılabiliyor. Bu nedenle çalıştığınız firmaya değer katmayı hedefleyin.

İster dev bir tasarım projesi isterseniz de küçük bir bardak tasarımı olsun hepsine aynı özenle yaklaşmalısınız. Firma bu özverili davranışı mutlaka fark edecektir. 

Take Away bardak nasıl tasarlanır sorusunu yanıtladık. Doğru bir çalışma ile sizde iz bırakan tasarımlar elde edebilirsiniz. Bunun için tasarım trendlerini takip edin. Tasarım blogları ve kaynaklarına göz atın. Başarılı bulduğunuz tasarım projelerini yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma Rehberi 2024

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma konusu giderek popülerliğini artırıyor. Dijital dünyanın hızla evrildiği günümüzde, görsel içeriklerin önemi hiç olmadığı kadar arttı. Peki, bütçenizi sarsmadan, etkileyici

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye