Logo Design Studio Pro Neden Kullanılmalı?

Logo Design Studio Pro özellikle logo yapmak isteyen tasarımcılar için pratik ve işlevsel yapısı ile büyük kolaylık sunuyor. Logo tasarımı günümüzde grafik tasarımcıların en çok iş buldukları alanlardan olduğundan logo yapımı için doğru programın da kullanılması gerekiyor. Logo Design Studio Pro ise kolay ara yüzü ile kullanılabilecek en iyi programlar arasında yer alıyor.

Logo Design Studio Pro Nedir?

Program kolay olarak logo tasarımları yapmanızı sağlayan programdır. 1993 yılında danışmanlık firması olarak kurulmuş olan Summitsoft’un 2001 yılında aldığı karar ile birlikte grafik tasarım alanına girmesinin bir sonucu olan program, son yirmi yılın en çok satan ve kullanılan programlarından birisi olmayı başarıyor. Her ne kadar Adobe Illustrator kadar güçlü olmasa da yine de kolay kullanımı, zengin ara yüzü ve logo tasarlamak için geliştirilmesi amacıyla beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Pin

Programın Özellikleri Neler?

Logo Design Studio Pro özellikleri itibariyle logo tasarım sürecinde beklentileri doğru olarak karşılayacak detaylar barındırıyor diyebiliriz. İçerisinde 2200 logo şablonu ve 6000’e yakın şekil ile font barındırıyor. Bu sayede hazır şekillerden özgün tasarımlar ortaya çıkarmak da çok kolay hale geliyor. Tasarımlar üzerinde çok kolay şekilde yapılabilecek değişiklikler ile birlikte profesyonel logoları tasarlamak oldukça kolay. Özellikle gölge boyutlandırma, parlama, bulanıklık, kabartma gibi pek çok efekti de barındıran program bu sayede istenilen kullanıcı efektlerinin de çok kolay şekilde uygulanabilmesini mümkün hale getiriyor.

Programın avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kolay ve çok pratik kullanım sunan ara yüz. Bu sayede çok fazla tasarım bilgisi olmayanlar bile zahmetsizce logo yapabilir.
  • Kendini geliştirmek isteyenlere yönelik kolay öğrenme özellikleri sunuyor ve internette kullanımı ile pek çok kaynağa ulaşımı kolay.
Pin

Program sunduğu özellikleri ile temelde logo tasarlamayı sağlasa da banner, imza, reklam gibi çeşitli tasarım ihtiyaçlarınıza da yanıt verebilir. Ücretli olarak sunulan program, alanında kolay kullanımı ve profesyonel sonuçlar ortaya çıkarması ile birlikte tercih edilecek özellikler taşıyor. Ancak yine de Adobe Illustrator seviyesinde işlerin tam anlamıyla ortaya çıkmasını beklememelisiniz.

Yorum yapın