Kartvizit Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartvizit Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler içeriğine hoş geldiniz. Kurumsal hayatta her kurumun kendine özgü bir kartvizite ihtiyacı vardır. Her insanın kimliği olduğu gibi her kurumun da kendini diğer kurumlardan ayıran özel bir kartviziti olmalıdır. Kartvizitiniz sayesinde daha çok insan kurumunuzdan haberdar olacak ve tanınır hale geleceksiniz. Ayriyeten üzerine yazılan bilgiler sayesinde müşterilerinizin size daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

Bu sebeple kartvizit tasarımı sırasında tasarlanacak olan kartvizitin en doğru ve özenli bir şekilde tasarlanması oldukça önemlidir. Unutmayın ki kartvizitiniz ne kadar kaliteli ve akılda kalıcı olursa kurumunuz ve siz bir o kadar güçlü bir imaj çizersiniz. Bu da daha çok tanınmanıza sebep olur. Bu konuda size vereceğimiz tavsiyeler ile siz de kartvizitinizi en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz.

Kartvizit Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kartvizitinizin daha çok akılda kalıcı olabilmesi için üzerinde oldukça az ve kısa yazılar bulunmalıdır. Unutmayın ki ne kadar sade olursa akılda kalıcılığı da bi o kadar fazla olur. Karmaşık görünen kartvizitler göz yoracağı için akılda kalıcılığı da bir o kadar az olacaktır. Kartvizit hazırlama sırasında kartvizitte kullanılan renkler oldukça önemlidir. Öyle ki her rengin psikolojik anlamı farklıdır. Bu yüzden kartvizitinizi tasarlarken bu renklerin anlamlarına bakarak hazırlamanız kurumunuzun imajını fazlasıyla etkileyecektir.

Pin
Kartvizit Tasarımı Nasıl Yapılır?

Yazıların görünürlüğünden ve rahat okunup okunmadığından emin olun. Bazen de kartvizitte fazla bilgi yazılı olduğundan ve karmaşık göründüğünden bazı firmalar yazı tip boyutunu fazla küçültmekte ve insanlar da bu bilgileri okurken zorluk çekmektedir. Özellikle görme konusunda problem yaşayabilen insanlar için) Ayrıca kartvizit hazırlanırken kullanacak olduğunuz yazı fontu da yazıların okunurken zorluk çekilmesine sebep olabilir. Özellikle de el yazısı görünümlü fontları ve süslü fontları kullanmaktan kaçının.

Kartvizit Tasarımında Önemli Noktalar

Kartvizitte kabartma kullanmanız insanların psikolojik olarak akıllarında daha kalıcı olmasını ve bu sayede markanızın daha da göz önünde olmasını sağlayacaktır. Kartvizit tasarlama aşamasında kurum sahibi gözüyle değil müşteri gözü ile bakın. Bu sayede kartvizitinizin bir müşteri gözüyle ne kadar ilgi çekici olduğunu anlamamız daha da kolay olacaktır ve ortaya da başarılı bir kartvizit çıkacaktır. Kartvizitinize slogan eklememiz şirketinizin imajını etkileyecektir. Kısa ve öz sloganlar kurumların ikinci adıdır ve daha bilinen kurum olma yolunda size yardımcı olacaktır.

Kartvizitinize yazdığınız tüm bilgilerin eksiksiz olduğundan emin olun (Şirket adı, kurumun adresi, web sitesi adresi, e posta adresi, telefon numarası, varsa faks numarası, kartvizit sahibi olan kişinin adı ve soyadı). Gün geçtikçe gelişen teknoloji sebebiyle birçok kurum kartvizitinde QR kodu kullanmaktadır. Sizin de kartvizitinize QR kodu eklememiz avantajlı olacaktır. Kartvizitinizde fotoğrafınızı kullanmanız kurumunuzun tanınırlığın yanında sizin de tanınır olmanızı sağlayacaktır.

Kartvizit Tasarımında Logo Kullanımı

Eğer yeni bir firma kuruyorsanız kartvizit kadar düşünmeniz gereken bir diğer şey kurumsal kimlik tasarımıdır. Kurumsal kimliğin en önemli unsuru logo tasarımıdır. Logonuzu kartvizit tasarımının en temel parçası olarak kabul edebilirsiniz. Bu nedenle iyi bir logoya ihtiyacınız vardır. Logo Nasıl Tasarlanır? tam size göre bir içerik.

Kartvizit Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler listemizin sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkürler, sizlerin de başarılı bulduğunuz ya da kendi tasarladığınız kartvizitler varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın