Ara
Close this search box.

Kartvizit Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartvizit Tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz

Kartvizit Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler içeriğine hoş geldiniz. Kurumsal hayatta her kurumun kendine özgü bir kartvizite ihtiyacı vardır. Her insanın kimliği olduğu gibi her kurumun da kendini diğer kurumlardan ayıran özel bir kartviziti olmalıdır. Kartvizitiniz sayesinde daha çok insan kurumunuzdan haberdar olacak ve tanınır hale geleceksiniz. Ayriyeten üzerine yazılan bilgiler sayesinde müşterilerinizin size daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

Bu sebeple kartvizit tasarımı sırasında tasarlanacak olan kartvizitin en doğru ve özenli bir şekilde tasarlanması oldukça önemlidir. Unutmayın ki kartvizitiniz ne kadar kaliteli ve akılda kalıcı olursa kurumunuz ve siz bir o kadar güçlü bir imaj çizersiniz. Bu da daha çok tanınmanıza sebep olur. Bu konuda size vereceğimiz tavsiyeler ile siz de kartvizitinizi en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz.

Kartvizit Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kartvizitinizin daha çok akılda kalıcı olabilmesi için üzerinde oldukça az ve kısa yazılar bulunmalıdır. Unutmayın ki ne kadar sade olursa akılda kalıcılığı da bi o kadar fazla olur. Karmaşık görünen kartvizitler göz yoracağı için akılda kalıcılığı da bir o kadar az olacaktır. Kartvizit hazırlama sırasında kartvizitte kullanılan renkler oldukça önemlidir. Öyle ki her rengin psikolojik anlamı farklıdır. Bu yüzden kartvizitinizi tasarlarken bu renklerin anlamlarına bakarak hazırlamanız kurumunuzun imajını fazlasıyla etkileyecektir.

Kartvizit Tasarımı Nasıl Yapılır?

Yazıların görünürlüğünden ve rahat okunup okunmadığından emin olun. Bazen de kartvizitte fazla bilgi yazılı olduğundan ve karmaşık göründüğünden bazı firmalar yazı tip boyutunu fazla küçültmekte ve insanlar da bu bilgileri okurken zorluk çekmektedir. Özellikle görme konusunda problem yaşayabilen insanlar için) Ayrıca kartvizit hazırlanırken kullanacak olduğunuz yazı fontu da yazıların okunurken zorluk çekilmesine sebep olabilir. Özellikle de el yazısı görünümlü fontları ve süslü fontları kullanmaktan kaçının.

Kartvizit Tasarımında Önemli Noktalar

Kartvizitte kabartma kullanmanız insanların psikolojik olarak akıllarında daha kalıcı olmasını ve bu sayede markanızın daha da göz önünde olmasını sağlayacaktır. Kartvizit tasarlama aşamasında kurum sahibi gözüyle değil müşteri gözü ile bakın. Bu sayede kartvizitinizin bir müşteri gözüyle ne kadar ilgi çekici olduğunu anlamamız daha da kolay olacaktır ve ortaya da başarılı bir kartvizit çıkacaktır. Kartvizitinize slogan eklememiz şirketinizin imajını etkileyecektir. Kısa ve öz sloganlar kurumların ikinci adıdır ve daha bilinen kurum olma yolunda size yardımcı olacaktır.

Kartvizitinize yazdığınız tüm bilgilerin eksiksiz olduğundan emin olun (Şirket adı, kurumun adresi, web sitesi adresi, e posta adresi, telefon numarası, varsa faks numarası, kartvizit sahibi olan kişinin adı ve soyadı). Gün geçtikçe gelişen teknoloji sebebiyle birçok kurum kartvizitinde QR kodu kullanmaktadır. Sizin de kartvizitinize QR kodu eklememiz avantajlı olacaktır. Kartvizitinizde fotoğrafınızı kullanmanız kurumunuzun tanınırlığın yanında sizin de tanınır olmanızı sağlayacaktır.

Kartvizit Tasarımında Logo Kullanımı

Eğer yeni bir firma kuruyorsanız kartvizit kadar düşünmeniz gereken bir diğer şey kurumsal kimlik tasarımıdır. Kurumsal kimliğin en önemli unsuru logo tasarımıdır. Logonuzu kartvizit tasarımının en temel parçası olarak kabul edebilirsiniz. Bu nedenle iyi bir logoya ihtiyacınız vardır. Logo Nasıl Tasarlanır? tam size göre bir içerik.

Kartvizit Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler listemizin sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkürler, sizlerin de başarılı bulduğunuz ya da kendi tasarladığınız kartvizitler varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma Rehberi 2024

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma konusu giderek popülerliğini artırıyor. Dijital dünyanın hızla evrildiği günümüzde, görsel içeriklerin önemi hiç olmadığı kadar arttı. Peki, bütçenizi sarsmadan, etkileyici

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye