Ara
Close this search box.

Instagram Düzeni Renk Önerileri

Instagram Düzeni Renk Önerileri makalesine hoş geldiniz. Görsel Çekicilik Her Zaman Önce Gelir Özellikle Instagram’da. Şimdi, güzel renk paletleri ile hesabınıza mükemmel bir görünüm kazandırmak için yapabileceklerimize ve birbirinden güzel renk paletlerine göz atalım.

Büyük bir Instagram hesabı yönetmek herkesin hayali diyebiliriz ya da en azından güzel görünen ve sıkı takipçileri olan bir hesap. Hesabınızı kişisel bir hesaptan çıkartıp, sayfa gibi kullanmaya başladığınız zaman fark edeceksiniz ki bu zorlu bir süreç, emek ve çokça zaman isteyen bir iş. Acak ortaya çıkan sonuç güzel olduğunda bağımlılık yapan bir yanı da var. Muhtemelen bu estetik formu yakaladığınız da bu iş tutkunuz haline gelecek.

Sadece ilginç veya yardımcı içerik paylaşmanın günleri çoktan geride kaldı – özellikle işletmeler için. Artık çoğu sektörün ve işletmenin ana sosyal medya platformu Instagram. Bu noktada hesapların genel görünümü daha fazla önem kazandı. Şimdi hesabınızı çok daha güzel ve estetik hale getirecek renk paleti seçimine göz atacağız.

Instagram renk paleti oluşturmak için birkaç yol var:

  • Hazır renk düzenlerini kullanmak.
  • Popüler tasarımcılardan, sayfalardan fikir ve ilham almak.
  • Hazır İnstagram şablonları indirip onları kullanmak. (Ki bu konuda makale sonunda bir hediyemiz var.) 🙂
  • Kendiniz için özel bir Instagram renk kombinasyonu oluşturmak.

Instagram Renk Paleti Önerileri

Muhtemelen, diğer Instagram hesaplarını kontrol etmek, kendi hesabınızdan ne istediğinizi anlamanın ve nasıl görünmesi gerektiğini anlamanın en etkili yoludur. Bu, başkasının tarzını kopyalamakla ilgili değildir – bunun yerine, trendleri yakalamanıza ve büyük markaların nasıl yaptığını görmemenize olanak tanır. Sonrası ise size kalmış: liderlere katılmak mı yoksa kendi benzersiz estetiğinizi mi yaratmak istersiniz. Tamamen etkileyici renk temalarına sahip bazı hesapları seçtim, ancak kendi Instagram akışınızı gözden geçirerek renk ilhamı almak için özgürsünüz.

Renk Paleti Nasıl Oluşturulur?

Instagram sayfanızın nasıl görünmesini istediğinizi seçtikten sonra, hesabınızın atmosferini belirleyecek temel renk düzenini seçme zamanı geldi. Ancak, bazı hesaplar için bu seçim tesadüfi olmuş olabilir. Yine de burada şansa veya özel bir hisse güvenmenizi önermem – çünkü bu hiç gerçekleşmeyebilir ve değerli zamanınızı kaybedebilirsiniz. Seçtiğiniz Instagram renk paletinin artık size uygun olmadığını anladığınızda, her zaman farklı renge yumuşak bir geçiş yapabilirsiniz.

Doğal Bir Renk Paleti

Son birkaç yıldır bu tonlar Instagram’da oldukça popüler. Yaşam tarzı, günlük içerikler, blog ve blog hesapları, iç mekan, güzellik gibi alanlarda içerik üreten hesaplar bu tonları kullanıyor. Bize soracak olursanız başarısının sırrı da Hygge tarzından ilham alınan aşırı sıcak ve pozitif bir ton olması. Bol miktarda ahşap, doğal kumaşlar, altın ve seramik en sık kullanılan bileşenlerdir ve moda bloglarını ve tüm markaları başarıyla bu tür sıcak renk düzenlerini benimsemeye ve sonunda Instagram akışında güzel bir görünme kavuşturuyor.

Yeşil Renk Paleti

Yeşil, sıcaklığın başka bir yüzüdür ve Instagram renk paletinizdeki yoğunluğuna bağlı olarak cesur bitki tonlarından daha sakin düzenlere kadar çeşitli bir görünüm elde edebilirsiniz. İkinci seçenek, çoğu blog temasına kolayca uyum sağladığı için daha kolay çalışmak açısından avantajlıdır. Ancak, sukulentler, palmiye ve monstera yapraklarından bıkmış hissediyorsanız, yeşil tonların hakim olduğu bir hesabı yönetmek, bir tür işkenceye dönüşme riski taşır, bunun farkında olun.

Pastel Tonlar

Eğer doğal Instagram renk paletlerine rakip olabilecek bir şey varsa, o da pastel düzenler olmalı. Ve bunun nedenleri var: renkler popüler iç mekan çözümlerini takip ediyor ve yaratıcı izleyiciye hitap ediyor. Bu tür hesaplar Pinterest’ten getirilmiş gibi görünüyor, bu kadar tatlı renk temaları ve şeker gibi tonlar, sanki dün bulunmuş gibi dikkat çekmeye devam ediyor, yıllar önce değil. Pastel renk düzenlerinin en iyi uygulaması, kırtasiye, meditasyon, çizim, el sanatları, çiçekçilik gibi konulara odaklanan sanatsal bloglar veya sadece nefes kesen düz düzenlemeleri olan kişisel bloglar için geçerlidir.

Gri ve Beyaz Instagram Düzeni

Skandinav estetiği ile olan büyülenme hiç bitmek gibi görünmüyor. Bize minimalizmin ve sıcaklığın yeni bir anlayışını verdi, bu nedenle bugün beyaz, daha çok sıcak ve rahat iç mekanlarla ilişkilendirilirken sterilden temizlikle değil. Nötr Instagram renk paletleriyle çalışmak kolaydır ve pastel ve doğal renkler kadar esnektirler.

En popüler üç düzen arasında seçim yaparken eğlenceli bir ipucu: Eğer evinizde beyaz duvarlarınız varsa, blog görselleriniz için ana renk de beyaz olabilir. En azından, gönderilerinizde ve hikayelerinizde bol miktarda beyazınız olacağından emin olabilirsiniz ve hatta beyazı marka renginiz yapmayı deneyebilirsiniz.

Sarı ve Turuncu Instagram Düzeni

Siz de hesabınıza güneşli ve sıcak bir hava katmak mı istiyorsunuz? Ya da hesabınızı Wes Anderson estetiği ile doldurmak mı istersiniz? Sarı ve turuncu Instagram renk paletleri en açık seçeneklerdir. Tabii ki, uyumlu tonların ana öğelerini eklemek daha zor olacaktır, ancak işletmeler ve bağımsız yaratıcılar bu şekilde akışta farklılık yaratabilirler. Gerçekten de çoğu gönderi kahverengi-bej-gri paletinde çekilirken, canlı sarı yayınlar veya canlı turuncu vurgular, kullanıcının dikkatini çekebilir (reklam gönderileri için harika bir fikir!).

Pembe Mor Instagram Tasarımı

Eğer zorlu vakalardan korkmuyor ve bol miktarda neon ürününüz varsa, Instagram hesabınız için pembe ve moru deneyebilirsiniz. Bir yandan, bu tür bloglar hemen göze çarpar. Diğer yandan, bu karmaşık renklere bağlı kalmak, blog deneyiminizi bir maceraya dönüştürebilir. Bu nedenle bu karar, ani bir niyetle neon mor bir Instagram renk paleti yapmak sizi hiçbir yere götürmeyebilir ve etkili bir renk kombinasyonu oluşturmak için zaman kaybedebilirsiniz.

Ancak, eğer pembe/mor marka renkleri olarak sahip olduğunuz bir şirketin Instagram hesabını yönetiyorsanız, kendinizi şanslı sayabilirsiniz – görsel olarak fark yaratma şık bir fırsattır.

Koyu Tonlar

Siyah Instagram renk paletleri, marka renk paletleri için en az tercih edilen çözüm ve muhtemelen en zor olanıdır. Eğer siyah-beyaz bir profiliniz varsa, kesinlikle kavramsal ve şık görünüyor. Ancak asil siyah ile sadece sayısız kasvetli gönderi arasında nasıl dengeyi korursunuz, hepsi koyu ve ağır tonlarda? Burada siyahı ana renk olarak seçtiğinizde, karanlığı nasıl hafifleteceğinizi düşünmek önemlidir. Altın, turuncu, beyaz gibi renkler mi kullanacaksınız, yoksa daha uygulanabilir bir düzen yapmak için eşleşen renkleri mi kullanacaksınız?

Ücretsiz Instagram Gönderi Şablonları

Tasarım Fikir okuyucuları için bir hediyemiz var. Eğer hazır bir Instagram akışı ve gönderi şablonu arıyorsanız burada yer alan tüm şablonların bulunduğu paketi ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Üstelik her PSD dosyasının içerisinde birbiri ile uyumlu üç farklı tasarım mevcut. Bu dosyaları düzenleyebilmek için Adobe Photoshop’un herhangi bir sürümünü kullanabilirsiniz.

Dosyayı İndir

Renk Paleti Oluşturmak İçin Uygulamalar

Bir Instagram blogu başlattığınızda öğrenmeniz gereken birkaç önemli şey var. İlk olarak, somut sonuçlar görmek istiyorsanız bu tam zamanlı bir iş olacak, bu yüzden blogunuzun büyümesini görmek için zamanınızı (ve paranızı) yatırmaya hazır olun. İkinci olarak, işinizi kolaylaştırmak için ekstra uygulamalar kullanmaktan kaçınmamalısınız – tek kişilik bir orkestra olmanıza gerek yok.

Gönderilerinizi yayınlamak ve zamanlamak için harika ve kullanımı kolay yazılımlar, sezgisel fotoğraf ve hikaye düzenleyicileri bulunmaktadır ve emin olun, Instagram renk paleti oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok pratik çözümü sunuyorlar.

Renkler ne anlama geliyor?

Canva: Bu uygulama, blog yazarları ve küçük işletmeler içinde en sık kullanılan fotoğraf düzenleme ve görsel oluşturma hizmetlerinden biridir. Ücretsiz olarak bir renk düzeni oluşturmak için kullanabilirsiniz, ancak 9.95 dolar başlayan üç farklı plan sunmaktadır. Bunun için kaynak bir resim yükleyebilir veya Canva’nın renk çarkı aracını kullanarak sıfırdan bir palet oluşturabilirsiniz.

Colorkuler: Mevcut gönderilerinize dayalı olarak bir renk düzeni oluşturabilen bir Instagram profil renk paleti çıkarıcıdır. İki planı bulunmaktadır: ücretsiz plan son 9 gönderiyi analiz ederken, ücretli plan (2.99 dolar) son 28 gönderiyi analiz eder. Eğer yeni bir blog başlatıyorsanız, Colorkuler size uygun olmayabilir. Ancak birkaç gönderi yapmışsanız ve estetik açıdan nereye gideceğinizi görmek istiyorsanız, bundan daha iyi bir seçenek yok gibi görünüyor.

Coolors: Renk çalışması yapmamız gerektiğinde mutlaka tercih ettiğimiz bir seçenektir: özel renk düzenleri oluşturmadan renk geçişleri keşfetmeye kadar birçok farklı renk işi yapabilirsiniz. Bu nedenle Instagram renk paleti oluşturmanız gerekiyorsa, Coolors size uyar. Mevcut fotoğraflardan, herhangi bir kaynaktan alınmış grafiklerden veya trend renk düzenlerini kontrol etmek için kullanabilirsiniz, tümü size kolaylık sağlamak için HEX kodları ile sunulmaktadır. Uygulama ücretsizdir ve Adobe eklentisi, Chrome eklentisi ve bağımsız bir iOS uygulaması olarak kullanılabilir.

Instagram Düzeni Renk Önerileri makalesini okuduğunuz için teşekkürler.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma Rehberi 2024

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma konusu giderek popülerliğini artırıyor. Dijital dünyanın hızla evrildiği günümüzde, görsel içeriklerin önemi hiç olmadığı kadar arttı. Peki, bütçenizi sarsmadan, etkileyici

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye