Honor Moda Konseptli Telefon Tasarladı

Honor moda konseptli telefon sergiledi. Tasarım ekibi ilginç bir habere imza atmış gibi duruyor. Telefon ve teknoloji markası Honor, dahili bir ışık sensörü ve jiroskop ile donatılmış yeni bir moda odaklı akıllı telefon konseptini ortaya çıkardı. Bu telefonun, dış yüzeyindeki dijital tasarımların yerçekimi ve ışığa tepki vermesine olanak tanınmış.

Honor’un ekibinin %60’tan fazlası araştırma ve geliştirme rollerinde çalışmaktadır ve bu ekip, özellikle görüntüleme, ekran ve tasarım alanlarına odaklanmaktadır. Şirket, Paris’te bir estetik merkezi ve Japonya’da bir görüntüleme merkezi de dahil olmak üzere dünya genelinde yedi araştırma ve geliştirme merkezi işletmektedir.

Honor Moda Konseptli TelefonPin

Honor V Purse

Şirketin yeni konsepti olan “Honor V Purse“, katlanabilir akıllı telefonu “giyilebilir, modaya uygun bir çanta” haline dönüştürmeyi hedefliyor. Honor’un tasarım ekibinden bir sözcü, bu çantanın herhangi bir kıyafetle uyumlu hale getirilebileceğini söylüyor ve onu “dijital-fiziksel moda” olarak tanımlıyor, aynı zamanda “tasarıma insan merkezli bir yaklaşım” benimsendiğini ekliyor.

Honor tarafından “her zaman açık ekranlar” (AOD’lar) olarak adlandırılan V Purse tasarımları, katlandığında telefonun dış yüzeyinde görünür hale geliyor ve yerçekimi, ışık ve renklere tepki verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, dahili bir ışık sensörü ve jiroskop sayesinde çevreleriyle etkileşimde bulunabilirler.

Tasarım sözcüsüne göre kullanıcının hareketlerine göre gerçekçi bir fizik hareketi ile sallanma efekti verilmiş. Kıyafetin rengine göre aksesuarın da rengi değişebilecek. Böylece telefon tüm kıyafetlerinizle uyumlu bir çanta, bilezik, takı görünümü gibi dijital bir aksesuara dönüşebilecek.

Honor, bu teknolojiyi geliştirmeye devam etmeyi ve gelecekte daha fazla etkileşimli tasarım oluşturmayı planlıyor.

Pin

AOD koleksiyonu, Honor’un Talents Global Tasarım Ödülleri programının bir parçası olan sanatçılar ve tasarımcılar tarafından oluşturulmuştur. Tasarım sözcüsüne göre, son üç yılda program, dünya genelinde 165’ten fazla üniversiteden 13,000’den fazla tasarımcıyı çekmiştir.

Bu arada bu haber ilginizi çektiğine göre Tasarım Odaklı Düşünme makalemize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Habere devam edelim. Katkıda bulunan sanatçılar ve tasarımcılar arasında Burberry erkek giyim tasarım direktörü Bram Van Diepen, çağdaş sanatçı Yunuene Esparza, Çin Sanat Akademisi Uluslararası Koleji Dekanı Yuan Youmin ve disiplinlerarası sanatçı Xiao Hui Wang bulunuyor.

Pin

Donanım açısından Honor’un “silikon-karbon batarya teknolojisi”ni içererek bu telefonu “mümkün olduğunca ince ve hafif” yapmayı amaçladı, ki bu teknoloji aynı zamanda elektrikli araçlarda da görülmektedir.

Honor Moda Konseptli Telefon Tasarımı oldukça dikkat çekti diyebiliriz. Kullanıcılar ayrıca, vegan deriden suni incilere kadar uzanan bir dizi çanta kayışı aksesuarı arasından seçim yapabilirler. Kayışlar için malzemeler, Honor’un belirttiğine göre “düşünceli ve sürdürülebilir kaynaklardan” sağlanmıştır. Ancak bu kayış ve tamamlayıcı unsurların kim tarafından üretildiği ya da nereden alınabileceği hakkında bir bilgi paylaşılmadı.

Telefona takıldığında kayışlar sayesinde telefon normal bir çanta gibi taşınabilir.

Honor’ün tasarım sözcüsü, modern tüketicilerin “moda açısından sürdürülebilir yaşam tarzları” sürdürmeye çalıştıklarını ve “hızlı modanın çevreye etkilerinden endişe duyduklarını” belirtiyor. Honor V Purse’un bu soruna bir yanıt olduğunu iddia ediyorlar, çünkü bir cihaz, birden fazla el çantasına ihtiyaç duymadan “sonsuz sayıda moda aksesuarına” dönüşebilir.

Siz bu telefon hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca kaçıranlar için bir başka tasarım haberi daha var.

Pin
Gördüğünüz en kötü logo olabilir. Haberini okumak için görsele tıklamanız yeterli. ☺️

Honor moda konseptli telefon makalesini okuduğunuz ve Tasarım Fikir’in takip ettiğiniz için teşekkürler.

Yorum yapın

1