Anasayfa » Grafiker Maaşları 2022

Grafiker Maaşları 2022

Grafiker Maaşları 2022

Merhabalar, en çok merak edilen konulardan bir tanesi grafiker maaşları hakkında bir rehber hazırlamak istedik. Elbette her firmanın ödeme politikası farklı ayrıca görev dağılımı, tecrübe gibi fiyatı belirleyen birçok değişken var. Bu nedenle bu makaledeki fiyatlar çevremizdeki grafikerlerden edindiğimiz bilgilere göre ortalama olarak hesaplanmıştır.

Grafikerler Nerede Çalışır

Öncelikle daha önce sizlere çok detaylı bir rehber hazırlamıştık onu da buraya bırakalım faydalı olabilir. Tasarımcı olarak para kazanma yöntemleri detaylı liste. Bu tür iş alanlarının hepsinde çalışıp gelir elde etmek mümkün. Her biri için farklı kazanç ortalamaları var.

Matbaa ve geleneksel reklamcılık sektöründe işe yeni başlamış bir grafikerseniz ve tecrübesiz bir tasarımcıysanız muhtemelen asgari ücretle işe başlayacaksınız. Biraz daha tecrübeli ve işe hakimseniz 3500-4000 ₺ arasında bir maaşla işe başlamak daha olası.

Dijital reklam ajanslarında grafik tasarımcı olmayı düşünüyorsanız grafiker maaşları çok çeşitlilik gösteriyor. Genelde büyük ajanslarda grafik tasarım biriminde çalışan farklı elemanlar vardır. Arayüz tasarımcısı, takım lideri, junior grafik tasarımcı, sanat direktörü, hareketli grafik tasarımcısı gibi farklı işler için özel çalışma modelleri var. Bu tarz bir yerde alt kademe işe başlamak istiyorsanız ortalama 3000 ₺ ile işe başlayabilirsiniz. Daha üst kademede bir göreve başlayacaksanız zaten tecrübeli kişileri tercih ediyorlar ve maaşları da ona göre yüksek oluyor. Tecrübeli bir sanat direktörü olarak 5000-8000 ₺ arası maaşla iş bulmak mümkün. Ortalama olarak diğer görevlerde 4500 – 5000 ₺ arası değişiyor.

Grafiker Maaşları 2022

Devlet memuru olarak çalışmayı planlıyorsanız 4880 ₺ olarak hesaplanıyor. Ancak yine eş durumu ve diğer değişkenlere göre maaşlarda değişiklik olabiliyor.

Grafiker Maaşları 2022 yılında enflasyon oranında zamlanacağı öngörülüyor. Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkürler. Tasarım Fikir’de grafik tasarımla ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir