Ara
Close this search box.

Figma Nedir Neden Kullanılır

Merhabalar, Figma Nedir Neden Kullanılır makalesine hoş geldin. Grafik tasarımın herhangi bir alanı ile ilgileniyorsanız ve bu alanda iyi bir kariyer yapmak istiyorsanız doğru sitedesiniz. Figma için işleri gerçekten kolaylaştıran bir program diyebiliriz. Elbette odaklandığı bazı özel alanlar var. Özellikle arayüz tasarımı konusunda rakipleri ile kıyaslama yaparsak oldukça iyi bir konumda. 

Figma Nedir?

Figma ücretsiz bir arayüz çizim programıdır. Oldukça yetenekli prototipler oluşturmak, fig jam özellikleri ile kullanıcı deneyimini tasarlamak ve yaratıcı arayüz tasarımları yapmak için kullanılabilir.

Figma’yı öğrenmesi de oldukça kolaydır. Tasarım Fikir’de Figma eğitim içerikleri de çok yakında yayında olacak. 

Figma Ücretsiz İndirme

Yetenekli ve stabil bir program olmasına karşın Figma ücretsiz olarak kullanılabilir. Sürekli programın güncelleme alması ve özelliklerinin gelişmesi de bu programı bir adım öne çıkarıyor.

Figma’nın birincil amacı tasarımcı için işleri olabildiğince kolaylaştırmak. Asıl odaklandığı alan ise mobil uygulama arayüzleri ve internet sitesi arayüz tasarımları. Buraya tıklayarak Figma programını indirebilirsiniz. 

Figma’da Neler Tasarlanır

Facebook reklamları, banner tasarımları, internet sitesi arayüzü, mobil uygulama tasarımları, Instagram gönderileri gibi dijital alanda yayınlanacak pek çok tasarımı çıkartabilirsiniz. 

Ayrıca müşterilerinize tasarımlarınızı sunarken gerçeğe yakın bir deneyim sunmak için prototip özelliklerinden yararlanabilirsiniz. 

Çoklu Çalışma Ortamı

Eğer daha büyük bir ekip ile çalışıyorsanız tek bir proje üzerinde onları da dahil ederek Figma’da eş zamanlı bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. 

Böylece size hız konusunda avantaj sağlar ve projenizi daha kolay şekilde tasarım, yazılım ekipleri ile takip edebilirsiniz. 

Tasarım öğelerini ve değişkenleri yönetmek için çok kullanışlı bir uygulamadır. Bir tasarım sistemi yaratıp projenizin farklı yerlerinde aynı öğeleri kullanabilir ve yaptığınız bir değişikliği tüm tasarımda aynı anda değiştirebilirsiniz.

Örneğin bir buton tasarladınız ve bu butonu uygulamanın dört farklı sayfasında kullandınız. Daha sonra bu butonun rengini değiştirmek istediğinizde dört farklı yerde aynı işlemi tekrar yapmanıza gerek kalmadan ana öğeyi düzenleyerek her yere uygulanmasını sağlayabilirsiniz. 

Özet

Figma genellikle mobil uygulama ve internet sitesi arayüz tasarımlarında kullanılan bir programdır. artıları sürekli kendisini geliştirmesi, kolay bir kullanım deneyimi sağlaması ve ücretsiz olmasıdır. Ayrıca gelişmiş prototip üretme yetenekleri ile de en çok tercih edilen tasarım programlarından biri haline gelmiştir. 

Figma Nedir Neden Kullanılır temel olarak cevapladık. Sizler bu program ile pek çok farklı tasarımı hayata geçirebilirsiniz. Unutulmaması gereken önemli noktalardan biri şu olabilir. Figma yalnızca RGB renk uzayı ile çalışır. Yani bu programdan baskıya gidecek bir tasarım çıkartmak çok doğru olmayacaktır.  Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Figma ile ilgili deneyimlerinizi bu makale altında bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bizlere destek olabilirsiniz. Bir başka makalede görüşmek üzere.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma Rehberi 2024

Yapay Zeka Ücretsiz Görsel Oluşturma konusu giderek popülerliğini artırıyor. Dijital dünyanın hızla evrildiği günümüzde, görsel içeriklerin önemi hiç olmadığı kadar arttı. Peki, bütçenizi sarsmadan, etkileyici

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye