En Çok Rağbet Gören Freelancer İşler

Freelancer çalışmak her geçen gün daha fazla kişiden rağbet gören bir kolu haline gelmiş durumda. Teknolojinin hızlı şekilde gelişmesi sonrasında freelancer yani serbest zamanlı olarak çalışanlar da uzaktan, bilgisayarları aracılığıyla çalışıyor. Her ne kadar serbest zamanlı olarak kabul ediliyor olsalar da aslında freelancer çalışmak düzenli ve uzun vadeli olarak da gerçekleştirilebiliyor.

Freelancer İş Fikirleri

Tasarımcılar için de son dönemlerde hayli önem kazanan serbest zamanlı çalışma fikri pek çok açıdan avantaj sağlıyor. Elbette birtakım dezavantajları da var ancak doğru yöntemler ile iyi bir gelir kazanmak mümkün.

UI/UX Tasarım

Pin

Freelancer yapılabilecek işler arasında son zamanlarda UI – UX tasarım önemli bir yer tutuyor. Kullanıcı deneyimini sitelerde, uygulamalarda veya benzeri platformlarda zenginleştirmeyi amaçlıyor. Bu tasarım alanında gün geçtikçe daha çok tasarımcı aranıyor. Markaların dijital ortamda kullanıcılara en iyi tasarım özellikleri ile hizmet vermesini amaçlıyor. Bu tasarımı freelancer olarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda kalıcı bir meslek haline getirerek internetin süreksizliği yüzünden çok uzun yıllar da tasarımlarınıza devam edebilirsiniz.

SEO

SEO uzmanlığı veya çalışması yapmak da freelancer meslekler arasında son dönemin ilgi çekicileri arasında bulunuyor. Arama motorlarına siteleri uygun hale getiren bu çalışmalar, sitelerin internette kullanıcılara daha görünür hale gelmesi için yapılıyor. Bu sayede sitelerin trafiği artarken alanlarında marka haline gelmeleri de kolaylaşıyor. SEO çalışmaları da internet sitelerinin çokluğundan ötürü önemli bir gelir sunuyor.

Mobil Geliştirme

Pin

Akıllı telefonlar geri çıkmayacak şekilde hayatımıza girdiğinden mobil uygulamalar da pek çok amaçla kullanılıyor. Markaların müşterilerine hizmet vermeleri önemlidir. Bu başta olmak üzere oyunlar, eğlenceli vakit geçirmeye yarayan uygulamalar gibi pek çok uygulama bulunuyor. Sık talep gören alan olan mobil dünyasında geliştirmeler yaparak freelancer olarak görev alabilirsiniz. Özellikle ilerleyen yıllarda daha sık tercih edilecek ve popüler hale gelecek olan mobil dünyasında yer almak için freelancer topluluğu arasında bulunmak yarar sağlayacaktır.

Siber Güvenlik

İnternetin kullanımının artması ile birlikte pek çok işlem dijital ortamdan yapılıyor. Ancak iş yükünün artması beraberinde çeşitli sorunları da getiriyor. Bu durum ise güvenliğe dair farklı önlemleri almayı zorunlu kılıyor.Bu işlerin parlayan yıldızı olarak görülen siber güvenlik geçen dönemlerde olduğu gibi 2022 yılında da popülerliğini koruyor. Siber güvenlik ile siteler, uygulamalar veya diğer dijital kanallar güvenli hale getiriliyor. Bunun için markalar, geliştiriciler veya site sahipleri çok önemli yatırımlar yapıyor. Freelancer olarak siber güvenlik alanında çalışarak bu yatırımlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Proje Yönetimi

Pin

Her şeyin istediğiniz gibi gitmesi için projelerin doğru yönetilmesi gerekiyor. Kurulan veya kurulmak istenen işin verimli şekilde hayata geçirilmesi önemlidir. İşlemesi ve kazanç sağlaması için proje yönetimi son zamanların sık tercihlerinden birisi oluyor. Farklı program ve uygulamalar ile gerçekleştirilen proje yönetimi ile birlikte serbest zamanlı ancak düzenli işinizi kurabilirsiniz.

Makale – İçerik Üretimi

Freelancer iş fikirleri arasında makale – içerik üretimi de 2022’nin popüler mesleklerinden birisi olarak görülüyor. İnternet sitelerinin içerik ihtiyacının karşılanması için SEO uyumlu ve özgün olarak içerikler hazırlanıyor. Özellikle yazıyla kazanç sağlamak isteyenler için fırsat oluşturuyor.

Freelancer Platformları

Bu şekilde çalışmak için yerli ya da yabancı platformları seçebilirsiniz. Fiverr başta olmak üzere dünya çapında ya da yerli pek çok site tercih edebilirsiniz. Ayrıca Tasarımlarınızı İnternet Üzerinden Satabileceğiniz Yerler için detaylı bir rehber hazırlamıştık meraklısı için onu da böyle bırakıyorum.

Yorum yapın