El Yazısı Font Önerileri

Merhabalar, El Yazısı Font Önerileri makalesine hoş geldiniz. Daha önce sizlere her amaca uygun profesyonel 13 yazı tipini sunmuştuk. Buradaki fontlar için onlarca mesaj aldık ve bu mesajların bir kısmında el yazısı tarzında yazı tipi istekleri de yer alıyordu. 

El Yazısı Fontu Nerede Kullanılmalı

Bu tür fontlar genelde kısa metinlerde tercih edilmeli. Sans serif yazı tipleri daha okunaklı olduğu için uzun metinlerde karışıklık yaratmaması için kullanılır. Slogan, alıntı ya da öne çıkarılacak anahtar kelimelerde ise el yazısı kullanmak isteyebilirsiniz. 

Bu tür fontları tercih ederken önceliğimiz harflerin bağlantı noktaları olmalı. Bu yazı tipini okunabilir yapan en kritik özelliklerden biridir. Sizler için birbirinden farklı ve okunurluk düzeyi yüksek font önerileri hazırladık. 

El Yazısı Yazı Tipi Önerileri

Pin

Caveat

Bir Google Font ürünü olan bu font hem şık hem de okunaklığı çok yüksek bir font. Biraz daha serbestlik ve özgürlük çağrışımı yapıyor. Düzensiz çizgiler ile doğal bir görünümü var. Diğer el yazısı fontları gibi nizami ve kusursuz bir bütünlük hissi vermiyor. Poster tasarımı, sloganlar ve sosyal medya kullanımları için de oldukça uygun. Ayrıca Google Fontları arasında olduğu için web geliştiriciler tarafından da kolayca kullanılabilir. 

Retro Signature

Biraz daha karışık, nostaljik bir imza fontu. Projenizin özelliklerine göre değer katacak bir font olabilir. Ayrıca bu font ile isimler de oldukça şık görünüyor. İsmi gibi retro bir etkisi var. 

Grape Nuts

Yine düzensiz ancak şık bir yazı tipi. Eski okul yazılarını andıran uzun metinlerde de  kullanılabilir güzel bir font. Hafif bir eğikliğe sahip. Alıntı, özlü sözler tarzı tasarımlarda kullanmak için de uygun.

Italianno

Zarif, ince ve dikkat çekici bir el yazısı yazı tipi daha. Italianno diğer fontlara göre biraz daha zor okunuyor. Bu nedenle çok uzun yazılarda tercih edilmemesi olası. Yine isim ve imza oluştururken şık durabilir.

Hachi Maru Pop

Çocuksu, doğal ve net bir el yazısı arıyorsanız güzel bir font. Web sitelerinde ve açıklama metinlerinde kullanıma da uygun. 

El Yazısı Font Önerileri makalesinde gördüğünüz tüm yazı tipleri ücretsizdir. Fontun ismini aratarak kolayca indirebilirsiniz. Sizin de sevdiğiniz ve önerdiğiniz el yazısı yazı tipleri varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Google tarafından sunulan tüm el yazısı fontlarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Yorum yapın