Dövme Tasarımı Stilleri

Merhabalar, dövme tasarımı stilleri konusuna hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere günümüzde çok sayıda dövme sanatçısı var. Her birinin kendine özgü tasarım stilleri olması olağan. Ancak bu tarzlar yıllarca süren ve popüler olan bir takım ana akımlardan etkilenmiştir. Çoğu bu ana akımların varyasyonlarıdır.

Bu makalede sizin için en popüler ve anlatım dili güçlü olan 8 dövme tasarımı stilini derledik. Bu tarzlardan ilham alarak örnekleri çoğaltabilirsiniz.

Klasik Amerikan Stili

Pin
Klasik dövme örnekleri.

Bunlar, aklınıza gelen ilk dövme türü olabilir, cesur ana hatlar ve benzer renk ve görüntülerin kullanımı ile tanımlanan tam bir eski bir okul stili. Okyanus, deniz figürleri, kadın figürleri ve yırtıcı hayvan, gül, kalp gibi akla ilk gelen kombinasyonlar ile sıklıkla karşılaşırız.

Dövme stili 1930’larda Norman “Sailor Jerry” Collins tarafından popüler hale getirildi.

Yeni Nesil

Pin
Başarılı yeni nesil dövme örnekleri.

New School dövmeleri, vücudunuzda çılgın bir çizgi roman gibidir. Hareketli ve klasik tarza göre daha karmaşıktır. Genelde en iyi örnekleri yukarıda olduğu gibi hayali bir görsel dünya oluşturur.

Japon Tarzı

Pin
Japon tarzı dövme tasarımları.

Dövme geleneği çok eski tarihlere dayanır. Dünyanın her yerinde usta dövme sanatçıları vardır. Popülerliğini koruyan bir diğer tarz da Japonya’dan çıkmıştır. Bu stile Irezumi denir. Dövme sanatçıları hem geleneksel hem de modern yorumlarını bu tarz içerisinde gösterebilir. Özellikle sırtı, kolları ve bacakları kaplayan büyük dövmelerle tanınan bir stildir.

Siyah Beyaz Dövmeler

Pin
Siyah beyaz dövme örnekleri


Bu tür dövmeler konu bakımından sınırlayıcı değildir. Her türde çizimleri içerisinde barındırabilir. Gölgelendirme için kullanılan siyah mürekkebin farklı tonları ile elde edilir. Ayrıca bu tarzda gerçekçi dövmeler yapmak mümkündür.

Portreler

Pin
Portre Örnekleri.

Shane O’Neill , gerçekçilik türünün bir alt kümesi olan portre tarzı ile dövmelerin ne kadar gerçekçi olabileceğinizi bize gösteriyor. Hem renkli hem de siyah ve gri olarak etkileyici derecede doğru insan çizimleri elde edebilirler.

Gerçekçilik – Realizm

Pin
Yaratıcı ve gerçekçi dövme örnekleri.

Gerçekçi dövmeler, manzara veya nesnelerden hayvanlara ve insanlara kadar her şeyi tasvir edebilir. Renkli ya da siyah beyaz çizimler bu tarza dahil olabilir. , Tasvir etmek istediğiniz  özel bir şey varsa bu tarz klasik bir dövme stilidir.

Gerçekçi dövmeleri tam olarak doğru yapmak zordur ve inanılmaz görsel etkiye sahip gerçekçi görünümlü bir sanat eseri yaratmak için yetenekli bir dövme sanatçısına ihtiyaç vardır.

Ayrıca bu tarz gerçekçi dövmeler dikkat çekicidir.

Biyomekanik Tarz

Pin
Biyomekanik dövme tasarımları.

Tipik olarak serbest elle yapılan Biyomekanik dövmeler, bir kişinin vücudunun benzersiz akışına uyum sağlar ve cildin içine gizlenebilecek makineleri taklit etmesi anlamına gelir. Bu tarzda yaratıcılığınızı zorlayabilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir tasarımcının elinde harika bir işe dönüşebilir.

Geometrik Tarz

Pin
En İyi Geometrik Dövmelere Örnek.

Geometrik dövmeler şu anda çok popüler ve doğru yapıldığında gerçekten etkileyici olabilirsiniz. Yalnızca geometrik öğeler içerebilirler veya geometrik ve organik öğelerin bir kombinasyonuna sahip olabilirler. Bu dövme stilinin kesin, keskin hatları ile vücudun kıvrımları arasındaki kontrast oluşturur.

Dövme Tasarımı Stilleri adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Ayrıca renklerin ne anlama geldiğini öğrenmek için ilgili makalemize göz atabilirsiniz. Bununla birlikte sitemizde bulunan şekillerin anlamı içeriği de faydalı olabilir. Ayrıca fikirlerinizi yorumlarda bildirebilirsiniz.

Yorum yapın

1