Adobe Firefly – Adobe’dan Yeni Yapay Zeka Modeli

Adobe Firefly ile tanışın. Tasarım ve kreatif işlerle ilgilenen herkesin bildiği dev firma Adobe yapay zeka alanında bir yeni model tanıttı. Adobe Firefly ismini verdiği bu modeli pek çok uygulamasına da entegre etmeyi planlıyor. Yapay zeka ve tasarım alanındaki bu yenileğe daha yakından bakalım.

Pratik Avantajlar

Firefly’ın deneme süreci bittiğinde, içerik oluşturan yaratıcılar Firefly’da oluşturulan içeriği ticari olarak kullanma seçeneğine sahip olacak. Firefly geliştikçe, yaratıcılara farklı kullanımlar için tasarlanmış farklı Firefly modelleri seçeneği sunmaya devam edilecek.

Adobe Firefly nedir?

Firefly, başlangıçta görüntü ve metin efekti oluşturmaya odaklanan, Adobe ürünlerine gelen yeni yaratıcı üretken yapay zeka modelleri ailesidir. Firefly, yaratıcı iş akışlarını önemli ölçüde geliştirirken, fikir üretmenin, yaratmanın ve iletişim kurmanın yeni yollarını sunacak. Firefly, Adobe’nin son 40 yılda ürettiği teknolojinin doğal bir uzantısıdır ve insanların fikirlerini tam olarak hayal ettikleri gibi dünyaya getirmeleri için yetkilendirilmesi gerektiği inancıyla hareket eder.

Özetle sıradan kelimeleri ve metin girişlerini yaratıcı grafik ve görsellere dönüştüren bir yapay zeka aracıdır.

Adobe Stok’un veri tabanından da faydalanan geniş bir kütüphaneye sahip ve öğrenmeye devam eden bir yapay zeka modülü, basit fırça kullanımı ile eşsiz sonuçlar yaratmaya yardımcı oluyor.

İleri Seviye Görüntü Birleştirme Tekniği

Manipülasyon tekniği olarak da bilinen iki veya daha fazla görüntüyü birleştirerek yeni özgün bir görüntü oluşturma tekniğini de kullanan bu model birbirinden farklı sınırsız varyasyon üretebiliyor.

Adobe Firefly Örnekleri

Üretken yapay zeka, bizi daha önce hiç olmadığı kadar yaratma, keşfetme ve sınırları zorlama konusunda özgür kılarak en anlamlı tasarım fikirleri için zamandan tasarruf sağlar. Bu, Adobe Sensei’yi geliştirmek için Adobe’un harcadığı on yılın ardından bir sonraki adım. Doğru yapıldığında, insanın hayal gücünün güzelliğini ve gücünü değiştirmeden yaratıcılığı ve zekayı artırabilir. 

Pin

Adobe Firefly Dene

Şu an deneme sürecinde olan bu modülü Adobe’un Resmi Sayfasından deneyebilirsiniz. Bağlantıyı açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan erişim talep etme butonuna tıklayarak ilgili forma gidebilirsiniz. Formu kendi bilgilerinize göre doldurun. Adobe tarafından bir e-posta ile erişime hak kazandığınıza dair bir bilgilendirme mesajı alacaksınız. Ardından internet sitesine giderek istediğiniz komutları yazın ve Adobe Firefly’ı kullanmaya başlayın.

Pin
Adobe Firefly kullanım paneli.
Yorum yapın

2