Ara
Close this search box.

Adobe Firefly – Adobe’dan Yeni Yapay Zeka Modeli

Adobe Firefly ile tanışın. Tasarım ve kreatif işlerle ilgilenen herkesin bildiği dev firma Adobe yapay zeka alanında bir yeni model tanıttı. Adobe Firefly ismini verdiği bu modeli pek çok uygulamasına da entegre etmeyi planlıyor. Yapay zeka ve tasarım alanındaki bu yenileğe daha yakından bakalım.

Pratik Avantajlar

Firefly’ın deneme süreci bittiğinde, içerik oluşturan yaratıcılar Firefly’da oluşturulan içeriği ticari olarak kullanma seçeneğine sahip olacak. Firefly geliştikçe, yaratıcılara farklı kullanımlar için tasarlanmış farklı Firefly modelleri seçeneği sunmaya devam edilecek.

Adobe Firefly nedir?

Firefly, başlangıçta görüntü ve metin efekti oluşturmaya odaklanan, Adobe ürünlerine gelen yeni yaratıcı üretken yapay zeka modelleri ailesidir. Firefly, yaratıcı iş akışlarını önemli ölçüde geliştirirken, fikir üretmenin, yaratmanın ve iletişim kurmanın yeni yollarını sunacak. Firefly, Adobe’nin son 40 yılda ürettiği teknolojinin doğal bir uzantısıdır ve insanların fikirlerini tam olarak hayal ettikleri gibi dünyaya getirmeleri için yetkilendirilmesi gerektiği inancıyla hareket eder.

Özetle sıradan kelimeleri ve metin girişlerini yaratıcı grafik ve görsellere dönüştüren bir yapay zeka aracıdır.

Adobe Stok’un veri tabanından da faydalanan geniş bir kütüphaneye sahip ve öğrenmeye devam eden bir yapay zeka modülü, basit fırça kullanımı ile eşsiz sonuçlar yaratmaya yardımcı oluyor.

İleri Seviye Görüntü Birleştirme Tekniği

Manipülasyon tekniği olarak da bilinen iki veya daha fazla görüntüyü birleştirerek yeni özgün bir görüntü oluşturma tekniğini de kullanan bu model birbirinden farklı sınırsız varyasyon üretebiliyor.

Adobe Firefly Örnekleri

Üretken yapay zeka, bizi daha önce hiç olmadığı kadar yaratma, keşfetme ve sınırları zorlama konusunda özgür kılarak en anlamlı tasarım fikirleri için zamandan tasarruf sağlar. Bu, Adobe Sensei’yi geliştirmek için Adobe’un harcadığı on yılın ardından bir sonraki adım. Doğru yapıldığında, insanın hayal gücünün güzelliğini ve gücünü değiştirmeden yaratıcılığı ve zekayı artırabilir. 

Adobe Firefly Dene

Şu an deneme sürecinde olan bu modülü Adobe’un Resmi Sayfasından deneyebilirsiniz. Bağlantıyı açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan erişim talep etme butonuna tıklayarak ilgili forma gidebilirsiniz. Formu kendi bilgilerinize göre doldurun. Adobe tarafından bir e-posta ile erişime hak kazandığınıza dair bir bilgilendirme mesajı alacaksınız. Ardından internet sitesine giderek istediğiniz komutları yazın ve Adobe Firefly’ı kullanmaya başlayın.

Adobe Firefly kullanım paneli.
Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri makalesine hoş geldiniz. Sanat galerileri, insanlık tarihindeki yaratıcılığı, duyguları ve düşünceleri ifade etmenin, anlamanın ve kutlamanın merkezi olarak kabul edilir.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye