2 Yıllık Grafik Tasarım Okumak

Merhaba 2 yıllık grafik tasarım okumak mantıklı mı? 2 yıllık grafik tasarım bölümü hangi üniversitelerde var? tüm detayları ile bir rehber hazırladık. 2021 yılında pandeminin de etkisiyle bir çok öğrenci uzaktan eğitime alışmış durumda. Ancak grafik tasarım gibi el pratikliği isteyen bölümlerin örgün eğitim ile daha başarılı sonuçlara ulaşması da kaçınılmaz. İki yıllık tasarım bölümü okumak size ne kazandırır birlikte bakalım.

Pin
Eğitim Bilgileri 2 Yıllık Grafik Tasarım Okunur Mu?

2 Yıllık Grafik Tasarım Bölümü Hangi Üniversitelerde Var

Hem vakıf üniversiteleri hem de devlet üniversitelerinin olduğu bir liste hazırladık. Bu bölümlere ve önlisans programlarına TYT puan türü ile girilebilir.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi

Bir vakıf üniversitesi olan İstanbul Ayvansaray Üniversitesinde 2 yıllık grafik tasarım programı mevcut. Uzaktan eğitim olarak okutulabiliyor. Plato Meslek Yüksekokulu’nda yer alan bölümü tercih edebilirsiniz ortalama taban puanları ise 390-395 arasında değişiyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi,

Grafik tasarımı bölümü iki yıllık programı ile 275 taban puandan öğrenci almış durumda. Tabi ikinci öğretim ile burslu olarak okumak için taban puanları farklı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi

İzmir’in iyi üniversitelerinden biri diyebiliriz. 2 yıllık grafik tasarımı bölümü için geçtiğimiz yıllarda 307 taban puanıyla öğrenci kabul etmiş.

İzmir Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi de taban puanları olarak Ekonomi Üniversitesine yakın. İki yüksekokulda şehrin merkezine yakın yerlerde.

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu

Bursa’da yer alan Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu ‘nda 2 yıllık grafik tasarım önlisans programı bulunuyor. Bölüm için geçmiş yıllarda 295 taban puanla öğrenci almış bir yüksekokul.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bir devlet üniversitesidir. 2 yıllık grafik tasarımı önlisans bölümü bulunuyor. Ortalama taban puanları 270 ile 290 arasında değişiyor. Ankara’da ikamet eden öğrenci adayları için güzel bir seçenek.

Diğer Üniversiteler ve Detaylar için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Pin
Grafik Tasarım Eğitimi

2 Yıllık Grafik Tasarım Bölümü Okunur Mu?

Aslında cevabımız çok net. Evet. Daha önceki makalelerimiz de de sıklıkla dile getirdiğimiz şey okulun aslında teorik ve akademik bir bilgi kaynağı olduğuydu. Ancak örgün eğitimde iki yıllık ya da dört yıllık grafik tasarım bölümü okumak size yalnızca teorik eğitim katmaz.

Aldığınız derslerin pratiğini yapma ve kendinizi geliştirme şansı sunar. Ayrıca iyi bir üniversitede okuyorsanız avantajları çok daha fazladır.

Arkadaş Çevresi

Sizinle benzer şeyleri yapmaktan keyif alan insanlarla tanışma fırsatı. Yaşlarınız muhtemelen yakın olacak, bu birbirinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Keyif aldığınız şeyler ve üretim süreciniz aynı olacak bu size yeni bakış açıları kazandırır. Bir üniversitenin en büyük avantajlarından biri kalifiye arkadaşlıklar kurmaktır.

Akademisyenler ve İş Çevresi

En büyük avantajlarından bir tanesi de okuduğunuz dönem boyunca bir çok insanla tanışırsınız. Kendi alanında başarı elde etmiş insanlar ve onların iş dünyasındaki çevreleriyle tanışma imkanı yakalarsınız. Okulu yalnızca teorik eğitim aldığınız yer olarak görmeyip yaratım sürecine dahil olduğunuzda öğretmenlerinizin gözünde yükselmeye başlarsınız. Kendi projelerinizi geliştirip tasarlarken onlardan güç alabilirsiniz. Özetle iki yıllık bir üniversite size hayatınızın kalanı için iyi bir kariyer planlaması sağlar.

Pratik Eğitim ve Projeler

Hayat kitaplardan ve metinlerden çok daha fazlasıdır. Kitaplarda okuduğunuz sektör problemleri ile gerçek hayatta karşılaştıklarınız aynı değil. Böyle bir bölüm okumak sizi hayata daha hazırlıklı yapar. Proje üretmeye ve bir tasarımın tüm yaratım sürecine hakim olursunuz. Kendi çalışmalarınızı yapma ve onları bilir kişilere gösterme imkanına sahip olursunuz. Doğru eleştirileri ve sonucunda gelişimi yakalarsınız.

Pin
İki Yıllık Tasarım Eğitimi

Elbette tasarımcılığı okul okumadan da öğrenebilirsiniz. Grafik tasarımı nasıl öğrenebilirim adlı makalede anlattığımız detaylara göz atın.

2 Yıllık Grafik Tasarım Okumak bizce doğru bir karardır. Eğer dört yıllık lisans programlarına giriş yapamıyorsanız. Değerlendirmeniz gereken bir fırsattır.

Yorum yapın

2