Grafik Tasarım İçin Masaüstü Bilgisayar Önerileri

Merhabalar, grafik tasarım için masaüstü bilgisayar tavsiyesi içeriğimize hoş geldin. Ekonomik şartları göz önünde bulundurursak aynı özelliklerde bir dizüstü bilgisayara daha fazla ödeme yapmak zorunda kalıyoruz. Elbette laptopların avantajları olsa da masaüstü bilgisayarlarında avantajları mevcut.


Daha az ödeyerek daha güçlü bir bilgisayar alabilirsiniz. Öncelikle hedeflerinizi belirleyin. Bu bilgisayarda yalnızca iki boyutlu tasarımlar mı yapacaksınız. Yoksa üç boyutlu grafikler ve video düzenleme işlemleri de yapmak istiyor musunuz? Peki işten sıkıldığınız zaman oyun oynamak ister misiniz? İşte tüm bu sorulara vereceğiniz yanıtlar ihtiyacınız olan bilgisayarı değiştirir.

Bu nedenle size tavsiye edeceğimiz bilgisayarları kategorize ettik. Hafif işler ve yalnızca iki boyutlu tasarımlar yapmak isteyenler için uygun bütçeli fiyat performans oranı yüksek bilgisayarlarla başlayalım.

Fiyat Performans Öncelikli Grafik Tasarım Bilgisayarları


Grafik tasarım için uygun fiyatlı masaüstü bilgisayar arayanlar için doğru kategori.

Pin
Grafik tasarım için uygun fiyatlı bilgisayar önerisi.

HP Gaming Pavilion TG01-2031NT

Bu bilgisayar güçlü bir işlemciye sahip. AMD Ryzen 5 5600G işlemcisi ile çalışıyor. BU tasarım programları için gayet uygun bir işlemcidir. RX550 ekran kartı ile Photoshop ve diğer çizim programlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta bu bilgisayar ile temel seviyede video kurguları yapılabilir. Elbette render alma süreleri biraz uzun olacaktır.

8 GB ram seçeneği ile geliyor. Bu ileride yükseltmeniz gereken bir oran. Ancak çok yüksek ölçülerde çalışmalar yapmıyorsanız tasarım alanında işinizi görecektir.

Pin
Grafikerler için masaüstü bilgisayar tavsiyesi.

Lenovo V530-15ICR


Bu bilgisayar intel işlemci kullanan iyi bir alternatif. Ancak paylaşımlı ekran kartı kullanıyor. Ram tarafına 12 GB ile sunulan bu model iki boyutlu tasarım çalışmalarınızda rahatlıkla kullanacağınız bir cihaz. Ancak video düzenleme ve oyun performansı epey zayıf. Intel Core I3 8100 işlemcisinden gücünü alıyor. Hem SSD hem mekanik HDD bulunuyor bu nedenle çalışma alanınız epey geniş.

Pin
Grafik tasarım için mini bilgisayarlar

Asus Mınıpc PB50 BR072

Bir mini bilgisayar fikri kulağa nasıl geliyor? Aslında iki boyutlu tasarım dünyası için gayet kullanılabilir. Uygun fiyatlı masaüstü bilgisayar arayanlar için güzel bir seçenek. Paylaşımlı bir ekran kartı kullanması en büyük eksisi diyebiliriz. Ancak Amd Ryzen 5 3550H gibi bir işlemci ve 8 GB ram bellek ile Photoshop gibi programları kullanabilirsiniz. Ayrıca bu bilgisayar üç monitöre kadar ekran paylaşımı yapabiliyor. 4K ekran çözünürlüğü sunuyor. Video düzenleme ve üç boyutlu tasarım dünyası içinse uygun değil.

Orta Sınıf Tasarımcı Bilgisayarları

İlk kategoriye göre biraz daha güçlü bir bilgisayar arıyorsanız doğru yer bu alan. Adobe Premiere Pro gibi video düzenleme yazılımlarını ya da After Effects gibi programları kullanacaksanız bu listedeki bilgisayarlara bakabilirsiniz. Üç boyutlu tasarım ve oyun performansı açısından yukarıdaki bilgisayarlardan daha iyi cihazlardır.

Pin
Orta sınıf tasarımcı bilgisayarları.

Dragos DRx513

AMD Ryzen 5 3600 işlemci ile 16 GB ram kapasitesini sunan bir model. Ram ve işlemci kalitesi gayet yüksek. GTX1650 ekran kartının 4 GB vram desteği ile birçok ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır. Ayrıca SSD depolama seçeneği ile hızlı bir deneyim sunuyor.

Pin
Grafik tasarım için bilgisayarlar.

Exper Flex Xcellerator XC567

10. nesil bir İntel işlemci. Harika görünüyor. Intel Core i5 10400F ile 8 GB Ram kapasitesine sahip bu model tasarımcılar için uygun bir bilgisayar. Ekran kartı tarafında 4 GB GTX1650 kullanılıyor.

Pin
Grafik Tasarım İçin Masaüstü Bilgisayar Önerileri

GeForce Espor PC Warrior

GTX 1660 Super ekran kartı ile biraz daha güçlü bir Vram desteği mi arıyorsunuz? İyi bir alternatif olabilir. 6 GB ekran kartı, AMD Ryzen 5 işlemci ve 16 GB Ram kapasitesi çoğu işinizde sizi tatmin edecektir. AAA seviyesindeki oyunları da 1080p olarak yüksek grafiklerde oynayabilirsiniz. Ayrıca tasarım için mimari programlar hariç neredeyse hepsini rahatlıkla açar.

Yüksek Performans Grubu

En pahalı grafik tasarımcı bilgisayarı hangisidir diye merak edenlre listenin kalanında çok güçlü bilgisayarlar hazırladık. Yüksek performans isteyen ve işi mimari çizimler, görsel efektler olan tasarımcılar için öneriler.

Pin
Yüksek performanslı tasarım bilgisayarları

MSI MAG Codex X5

İntel işlemcinin gücünü sonuna kadar hissetmek için harika bir seçenek.  11. Nesil güçlü bir işlemci olan i7-11700KF sistemde yer alıyor. 32 GB ram kapasitesi ile ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak bir bilgisayar.  En son teknoloji bir ekran kartı GeForce RTX 3070 ile neredeyse tasarım ve görsel projeler üzerinde krallığını ilan etmiş bir performans. Ekran kartının 8 GB vram kapasitesi ve yüksek çalışma frekans hızı onu en iyi seçenek yapıyor.

Pin
Grafik Tasarım İçin Yüksek Özellikli Masaüstü Bilgisayar Önerileri

Ventus Gold

Bir başka güçlü bilgisayarla karşı karşıyayız. i7 11700 işlemci ile 11.nesilin hakkını veriyor. RTX 3080 Ti ekran kartı çok güçlü bir kart. Tüm mimari çizimleri ve görsel efekt programlarını kolaylıkla açar. 16 GB ram ve m2 ssd ile hızlı bir bilgisayar arayanlar için birebir.

Pin
Grafik Tasarım İçin Güçlü Masaüstü Bilgisayar Önerileri

Falcon 3080 Ti V2

Efsane bir hazır sistem daha. AMD Ryzen 7 5800X AMD tarafının en güçlü işlemcilerinden biridir. Bu sisteme eklenen 12 GB Vram’e sahip RTX 3080 Ti gerçekten yüksek performans için tasarlanmış. 16 GB ram ile gelen sistemde mimari çizimler ve üç boyutlu tasarımları hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

Hepsi Bir Arada Tasarımcı Bilgisayarları

All-in-One olarak bilinen ve kasa ile monitörün bir arada olduğu bilgisayar önerileri. Bu bilgisayarlar daha az yer kaplar ve şık bir tasarıma sahiptirler. Eğer ofisinizde ve müşterilerinizin sıklıkla ziyaret edeceği yerlerde kullanmak için bir bilgisayar arıyorsanız bunlar iyi seçenekler olabilir.

Pin
Grafikerler için bilgisayar önerisi

Lenovo Ideacentre 3

Çok şık bir bilgisayar. 10.nesil i5 işlemciden gücünü alıyor. Temel fotoğraf düzenlemeleri ve tasarım projeleri için kullanılabilir. Ağır işler yapacaksanız zorlanacaktır. Video düzenleme ve render gerektiren projeler için tavsiye etmiyoruz. Ancak yaptığınız projeleri sunmak ve portfolyonuzu göstermek için harika bir seçenek.

Pin
Tasarım ajansları için masaüstü bilgisayar tavsiyeleri

Dell Inspiron 24

Dell iyi bilgisayarlar üretmeye devam ediyor. 32 ram kapasitesi ile birçok işinizi bu bilgisayarda çözeceksiniz. Ancak yapısı gereği bu tarz bilgisayarlar video işlemlerine çok uygun değildir.

Pin
Grafik tasarımcılar için kasasız bilgisayarlar

Lenovo V50A-24IMB

İntel Core i7 10700T işlemcisi ile güçlü bir bilgisayar daha. Ofisiniz için güzel bir bilgisayar seçeneği olabilir. Dahili ekran kartı ve 16 Ram ile Photoshop işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Tasarımcılar İçin Apple Dünyası (MAC)

Bir çoğumuz Apple’ın tasarım sektöründe çok sevildiğini biliyoruzdur. Bunun elbette birden çok nedeni. Öncelikle işletim sistemi olan MAC gerçekten çok stabil çalışıyor ve bizi fazla yükten kurtarıyor. Biz yalnızca tasarıma ve projemize odaklanıyoruz.  İşte Apple markasına ait tasarımcılar için mac bilgisayar önerileri.

Pin
Grafikerler için Yeni iMac bilgisayar

Yeni iMac 24

Evet bir tasarımcı olarak tasarımına hayran olacağınız bir bilgisayar. Harika renk seçenekleri. Güçlü donanım. Yenilikçi bir işlemci. Tüm tasarım programlarını çok rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bilgisayar. Ayrıca ofisiniz için çok şık bir dekorasyon ürünü diyebiliriz.

Pin
Grafik tasarımcılar için Apple masaüstü bilgisayar.

Mac Pro

Daha da güçlü bir Apple mı istiyorsunuz? Tüm görsel efekt programlarını kullanabilirsiniz. İleri seviyede video kurguları, film montajları bile yapabilirsiniz. Apple’ın başarılı bir modeli. Bir bilgisayar kasasından çok bir mutfak rendesine benziyor olabilir. Ancak içerisinde yatan teknoloji çok güçlü.

Pin
masaüstü bilgisayar tavsiyeleri.

Mac Mini

Daha az yer kaplayan güçlü bir bilgisayar. Mac işletim sisteminin nimetlerinden yararlanan bilgisayar küçük yapısı ile oldukça kullanışlı. Yine tüm tasarım programlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca iyi bir ekran ile kullanıldığında ayrıcalıklarını daha çok hissediyorsunuz.

Tasarımcılar İçin Toplama Bilgisayarlar

Eğer hazır sistem kullanmak istemiyorsanız ve bilgisayarınızı kendiniz toplayacaksanız bunlara dikkat edin. Tasarım programlarının bazıları ekran kartı üzerinde yük olurken bazıları da işlemci üzerinde yük olur. Bu nedenle bu iki bileşeni özenle seçmelisiniz. İşte size piyasadaki en iyi işlemciler ve diğer bileşenler.


Bu öneriler en popüler bileşenlere ve kullanıcı yorumlarına göre en verimli bileşenlere göre sıralanmıştır.

Ekran Kartı Önerileri

(En İyiler)

Asus ROG Strix GeForce RTX 3080 Ti OC

MSI Radeon RX 6900 XT GAMING X TRIO

(En Popüler)

Zotac Gaming GeForce GTX 1650 AMP

XFX AMD Radeon RX 580 GTS

Asus TUF Gaming X3 Radeon RX 5600 XT

İşlemci Önerileri

Intel Core i7-11700K

AMD Ryzen 9 5900X

AMD Ryzen 5 3500X

Intel Core i5-10400F

Ram Önerileri

Corsair Dominator Platinum

Kingston ValueRAM

HyperX Fury RGB HX436C18FB3AK2

Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2K4600C19

Anakart Önerileri

MSI MAG B550 TOMAHAWK AMD

MSI B450M PRO-M2 MAX AMD

Asus Prime B550M-A

Grafik Tasarım İçin Masaüstü Bilgisayar önerileri listesini okuduğunuz için teşekkürler. Tasarım için hangi bilgisayar alınır? sorusunu yanıtlamış olduk. Eğer masaüstü yerine bir laptop bakıyorsanız Grafik tasarımcılar için dizüstü bilgisayar tavsiyeleri içeriğini okuyabilirsiniz.

“Grafik Tasarım İçin Masaüstü Bilgisayar Önerileri” üzerine 3 yorum

  1. teşekkürler ekran kartı ve anakart önerilerinizden faydalanarak bilgisayar topladım gayet sağlıklı çalışabiliyorum şu an

    Cevapla
Yorum yapın

1