Google iPhone 15 ile Dalga Geçiyor – Spa Günü

Google iPhone 15 ile Dalga Geçiyor, son reklam videosu olan “Spa Day” ile esprili bir üslupla iPhone 15 modellerinin yaklaşan USB-C dönüşümünü takip eden Apple’ı alaya aldı. Bizde Tasarım Fikir olarak reklam dünyası ve tasarım dünyasındaki haberleri hemen paylaştığımız için geri kalmadık. 🙂

“Spa Day” adlı bu eğlenceli video, Apple’ın USB-C teknolojisine geçişi konusunu biraz hicvediyor.

iPhone ve Pixel telefonun samimi bir sohbetini izliyoruz reklam filminde. İkisi bir spa salonunda sohbet ediyorlar.Reklam boyunca iPhone’un eksiklikleri bir kez daha diyaloglarla kullanıcılara hatırlatılıyor. Ayrıca, gerçek olayın Apple Wonderlust etkinliği değil, 4 Ekim’deki Pixel etkinliği olduğuna vurgu yapılıyor.

Reklamda Pixel ile iPhone telefon, havlular ve mumlar arasında bir spada dinlenirken, konuşmalarını yansıtıyor. Salatalık ile büyük kamera hicvi de dikkatlerden kaçmıyor. Google’ın #BestPhonesForever serisindeki bu yeni reklamda iPhone, etkinliklerin eskisi kadar dikkat çekici olmadığından söz ederek Android telefonların yeteneklerine ve teknolojiye yön vermelerine atıfta bulunuluyor. 

Eski fotoğrafları video şeklinde canlandırma, bilinmeyen aramalara yapay zeka tarafından otomatik yanıt verme ve mesajları gerçek zamanlı farklı dillere çevirme gibi iPhone’larda olmayan özellikleri sıralayan iPhone bir sürprizinin daha olduğunu söylüyor. Merakla yanıt veren Pixel o nedir? Dediğinde iPhone Type-C şarj soketi diye yanıtlıyor.

Google, Pixel 8, Pixel Watch ve fazlasını tanıtacağı Yeni Pixel etkinliğini kast ederek 4 Ekim tarihine kadar keyfinize bakın sloganıyla reklamı bitiriyor.

Reklamı İzle (YouTube)

YouTube video
Google’ın iPhone 15 Göndermeli Reklamı

Google iPhone 15 ile Dalga Geçiyor haberiyle ilgili sizin görüşleriniz nelerdir? Bu tarz tatlı atışmaları reklam dünyasında daha önce de gördük. Apple ve Google arasındaki bu reklamda oldukça yaratıcı görünüyor.

Reklam Hakkındaki Yorumlar

Sosyal medyada gündeme gelen bu reklama tepkiler de gecikmedi. Kullanıcılar her zaman olduğu gibi ikiye bölünmüş vaziyette. İşte bazı dikkat çeken kullanıcı yorumları:

Son verilere göre 1.5 milyardan fazla iPhone cihazın aktif olduğu söyleniyor. Satış konusunda 12 Angry Men isimli kullanıcıya katılmamak elde değil.

Pin

Gelen bazı yorumlarda Google’ın bu tarz video reklamlar ürettiği serinin beğenilmesiyle alakalı. Hatta bazı kullanıcılar bunu bir dizi gibi izliyor diyebiliriz. 🙂

iPhone 15 vs Google Pixel 8 Kıyaslaması

Bu reklam vesilesiyle bu iki telefonun belli olan ve tahmin edilen özelliklerinden oluşan bir kıyaslama tablosunu da aşağıya ekleyelim.

ÖzellikiPhone 15Pixel 8
Ekran Yenileme Hızı60 Hz (Tahmin)120 Hz
İşlemciA16 Bionic (4 nm)Google Tensor G3
İşletim SistemiiOS (17.x)Android 13
ŞarjHızlı Şarj, MageSafe ile Kablosuz ŞarjHızlı Şarj
Ram Bellek6GB (Tahmin)8GB
Sim KartNano SIM, eSIMNano SIM
Kulaklık Çıkışı3,5 mm Jak Yok3,5 mm Jak Yok

Google iPhone 15 ile Dalga Geçiyor – Spa Günü reklamını sizler nasıl buldunuz yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız seviniriz. Aşağıdaki tweet üzerinden bizi Twitter’da takip edebilirsiniz.

Yorum yapın