Figma Çalışmıyor Figma’da Kesinti

Merhabalar, Figma Çalışmıyor ve pek çok kullanıcı Figma ile ilgili sorular sormaya başladı bile. 7 Haziran 2022 tarihinde Saat 19:00 sularında Figma sunucularında bir kesinti yaşandı. Bu tür servis tabanlı uygulamaları kullanan kişiler bu tarz istenmeyen durumlara da aşinadır. Daha önce pek çok büyük platformun ve uygulamanın da başına bu tarz sorunlar gelmiştir. 

Umalım ki hiçbir veri kaybı olmadan, en kısa zamanda tekrar kaldığımız yerden Figma ile çalışmaya devam edelim. 

Figma ekibinden yanıt gecikmedi. 

Aşağıdaki Tweet serisi ile arka tarafta neler olduğunu açıklayan Dylan Field şunları söylüyor.

Tüm topluluğumuzdan kendim adına özür diliyorum. Böyle bir kesinti kabul edilemez. Figma’nın standartları çok daha yüksek. Enerjimizi tamamen sorunu bulmaya ve bu soruna neden olan şeyleri öğrenmeye harcıyoruz. En kısa sürede bu sorunla ilgili bir rapor sunacağız. 

Topluluktan Destek Mesajları

Figma sektörde çok eski olmasa da sıkı bir topluluğa sahip. Dylan yine Twitter hesabında topluluk kullanıcıları tarafından çok sayıda destek mesajı aldığını söyledi. 

Ayrıca Figma ile ilgili son durumu “Status” sayfasından öğrenebilirsiniz. Buraya tıklayarak Figma düzeldi mi? Her şey yoluna girdi mi? takip edebilirsiniz. 

Bu tür kesintilerin tekrarlanmaması ve işlerimize biran önce kaldığımız yerden devam etmek dileği ile. Tasarım Fikir ekibi olarak Figma’nın yanında olduğumuzu ve gerçekten kendisini geliştirmek için çaba harcayan bir girişimi kutladığımızı belirtelim.

Ayrıca Status sayfasında yaptıkları işlemleri de adım adım belirten bir mühendis ekibi var. Sorunun yalnızca bazı kullanıcılar ve belirli bölgelerle kısıtlı olduğu yazılıyor. Ancak sorun çok daha büyük olabilir. Şimdilik yalnızca üçüncü taraf Amazon barındırma servisleri aktif görünüyor. Eşzamanlı sunucularda, web uygulamasında ve masaüstü uygulamalarında sorun devam ediyor.  Sorun çözüldüğünde biz de buradaki makalemizi güncelleyeceğiz.

Pin

Detayları takip etmek için bu sayfayı tekrar ziyaret edebilirsiniz. 

Saat 21:15 Güncellemesi

Sorunun çoğu kullanıcı için düzeldiği görülüyor. Yavaşlık ve bazı bölgelerde kesinti devam ediyor. Ancak büyük oranda düzeldi.

Figma Çalışmıyor, Figma Açılmıyor, Figma Beyaz Ekran Hatası, Figma 504 Hatası gibi aramalar yapıyorsanız endişelenmeyin. Bu yalnızca sizinle ilgili bir sorun değil. Sabırlı olmalı ve Figma ekibinin işleri yoluna koymasını beklemelisiniz. 

Yorum yapın