Ara
Close this search box.

Adobe İle Kırpılmış Fotoğrafları Genişletme

Merhabalar, kırpılmış fotoğrafları genişletme konusunda geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Adobe Max etkinliğinde harika bir özellik tanıtıldı. Adobe mühendislerinin üzerinde çalıştığı bu yeni kırpma teknolojisi yapay zeka destekli. 

Kırpmayı Yok Et

Çoğu kişinin başına gelen yanlış kadraj ile çekilmiş fotoğrafları ya da Instagram gibi platformlardaki en-boy oranını korumak için yapılan kırpma işlemlerini artık kolay şekilde yeniden düzenleyebiliriz.

Fotoğrafa Dahil Olmayan Alanları Tahmin Etme

Adobe’un tanıttığı bu yeni yöntem fotoğrafa dahil olmayan alanları tahmin ederek ve gelişmiş bir yapay zeka teknolojisi kullanarak kırpılmış alanları tamamlıyor. Project All of Me ismini verdikleri bu proje çok yakında kullanılabilir olacak. 

Asıl amaç çerçevenin dışında kalan ve kompozisyona doğrudan etki eden detayları ortaya çıkarmak. 

Örnek Çalışma

Adobe Max sunumunda gösterilen örnekte bir moda broşürü yer alıyor. Bu tasarımda kullanılan fotoğrafın modeli boydan gösteren bir fotoğrafla değiştirilmesi gerekiyor. Yeni teknolojimiz burada devreye giriyor. Yukarıda gördüğünüz ve fotoğrafa dahil olmayan alanları tahmin eden yapay zeka ortaya muhteşem işler çıkarıyor. Üstelik farklı kıyafet seçenekleri ile birden fazla çalışmayı saniyeler içerisinde yapabiliyor.

Sonuç aşağıdaki gibi boydan bir fotoğrafa dönüşüyor. Kırpma işlemi alışık olduğumuz ve kolay bir işlem ancak fotoğraftaki diğer detayları düzgün şekilde tamamlamak ise oldukça yorucu ve zaman isteyen bir çalışma türü. Bu yapay zeka destekli araç ile artık manipülasyon işlemlerine gerek kalmadan sahneleri tamamlayabileceksiniz. 

Bu proje için büyük bir fotoğraf kütüphanesi kullanılıyor ve sizin sahnenize en uygun olan fotoğraf ile harmanlanarak ortaya etkileyici bir sonuç çıkıyor. 

Adobe İle Kırpılmış Fotoğrafları Genişletme yani Project All of Me şimdilik herkese açık ve test edilebilir halde değil. Ancak yakın zamanda Adobe Max etkinliğinde duyurulan teknolojileri kullanabileceğiz. 

Tasarım Fikir’de grafik tasarım ve tasarım dünyasına ait güncel haberleri, ilham alabileceğiniz portfolyoları ve paylaşmaya değer hikayeleri bulabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek destek olabilirsiniz. 

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Telifsiz Resimler İçin En İyi Kaynaklar 2024

Telifsiz resimler biz tasarımcılar için oldukça kıymetli kaynaklardır. Günümüz dijital çağında, içerik oluşturmak ve paylaşmak hiç olmadığı kadar önemli. Blog yazıları, web siteleri, sosyal medya

Yapay Zeka Video Programı Önerileri

Yapay Zeka Video Programı makalesine hoş geldiniz. Hızla gelişen AI teknolojisi ile videolarımızın kalitesini yükseltmek her geçen gün daha kolay hale geliyor. Gözlerimiz artık belirli

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri

Dünyanın En İyi Sanat Galerileri makalesine hoş geldiniz. Sanat galerileri, insanlık tarihindeki yaratıcılığı, duyguları ve düşünceleri ifade etmenin, anlamanın ve kutlamanın merkezi olarak kabul edilir.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanız Gereken İçerikler

İnternetten gelir elde etmek

Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz

Para kazanmak ve internet üzerinden dijital bir iş yaparak gelir elde etmek uzun zamandır pek çok kişinin hayali. Artık çok daha yaygın olarak kullanılan bazı

Fotoğraf kalitesini yükseltme

Photoshop’ta Resmin Çözünürlüğünü Arttırma

Bazı durumlarda fotoğraflarımızın ya da internette bulduğumuz görsellerin çözünürlüğü düşük olur Adobe Photoshop’ta resmin çözünürlüğünü arttırma yöntemlerini kısaca anlatacağız. Elbette bu işlem belirli bir seviye