Grafik Tasarımla ilgili en sık sorulan sorular

Merhaba, bu sayfayı bir şekilde keşfettiysen ve buradaysan kısaca
seni nelerin beklediğini anlatmak istiyoruz.

Tasarımcılar için dijital bilgi kaynağı.

Tasarım Fikir’de çok
fazla içerik var.

Tasarımla İlgili En Sık Sorulan Sorular

Ücretsiz temel grafik tasarım eğitimi için arayış içerisindeyseniz size en güncel ve doğruluğu kanıtlanmış bilgileri paylaşmak için bu platformu kurduk. Tasarımcı olmaya karar verme aşamasından profesyonel bir grafik tasarım uzmanı olma sürecine kadar her aşama elinizin altında bulunması gereken bilgileri, kaynakları, videoları, haberleri sizlerle paylaşacağız. Ama onun öncesinde tasarımla ilgili en çok sorulan soruları kısaca yanıtladık. Belki yalnızca sitemizin bu kısmından bile fayda sağlayabilirsiniz. Ancak unutmayın, bu sayfa buz dağının görünen kısmıdır. 6 farklı kategoride yüzlerce makale ve içerik için Ana Sayfa‘ya davetlisiniz.


Temel Grafik Tasarım Eğitimi Nedir?

Tasarımın olmazsa olmazlarını, başlangıç seviyesinde öğrenmeniz gereken temel terimleri ve araçları içeren eğitimdir.

Grafik tasarım nedir ve neleri içerir?

Özetlemek gerekirse. Grafik tasarım belirli metin ve şekilleri bir mesaj vermek için bir araya getirme sürecidir.

Grafik tasarım nerelerde kullanılır?

Aslında liste çok uzun. Ayrıntılı eğitim sitemizde mevcut. Ancak kabaca şöyle diyebiliriz şirket logoları, broşürler, posterler, tabelalar, kartvizitler, reklam panoları, telefon uygulamaları, internet siteleri kısacası tasarım neredeyse her yerde.

En iyi tasarım programı hangisidir?

Aslında bu sorunun tek bir cevabı yok. Çünkü her zaman ihtiyacımız olan şey farklı oluyor. Ancak en popüler uygulamalar Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Figma, XD, Corel Draw, Procreate. Sayamadığımız pek çok uygulama var. Hepsini öğrenmek için Tasarım Fikir’i ziyaret edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Sitemizi ziyaret eden tasarımcılar tarafından en çok okunan ve beğenilen içerikler.


Squid Game Dizisi Tasarım Açısından Başarılı Mı?

Şekiller basit çizgilerden çok daha fazlasıdır. Aslında bu dizide de örneğini gördüğümüz gibi ciddi bir iletişim aracı sayılırlar.


Squid Game Tasarım

Düşündürücü Çizimler

Sosyolojik sorunlar çoğu sanatçının eserlerinde kullandıkları kaynaklardır. Düşündürücü Çizimler serimize İsviçreli illüstratör Stephan Schmitz ile başlamak istedik.


Tasarımcılar İçin Oyunlar

Her zaman grafik tasarım eğitimleri ya da haberler hakkında konuşmak olmaz. Bu makalede tasarımcılar için zaman geçirmelik oyunlar listesi hazırladık.


Tasarımcılar İçin Zaman Geçirmelik Oyunlar